Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Wieczór poezji

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

Miłość w słowach zapisana

 

            W dniu 12 lutego 2020 r. o godzinie 17. w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbył się, jak co roku, szkolny wieczór poezji. Scenariusz i reżyseria jest dziełem trzech polonistek – pani Anny Pawlak – Łaciny, pani Anety Strugacz i pani Iwony Wcisło. Wystąpili uczniowie z Koła Teatralnego: Weronika Szczukiecka, Natalia Dziedzic, Noemi Ignaczak, Błażej Stanek, Hubert Stempczyński, Piotr Sładek, Mariusz Cytarzyński, Patryk Przyborowski oraz osoby śpiewające piosenki Katarzyna Olek, Kornelia Moczygęba, Paweł Ryng, Przemysław Jaciuk oraz w roli akompaniatora Dominik Ciupa.

          „Miłość w słowach zapisana” był spektaklem, w którym główną rolę grały duety miłosne, dialogi między kochankami, rozmowy o miłości.  W czytelni, która za sprawą przepięknej scenografii zmieniła się w wyjątkową kawiarnię, spotkały się postacie z literatury i z piosenek. Byli m.in. Para Młoda z „Wesela” S. Wyspiańskiego, Romeo i Julia z tragedii W. Szekspira, młodopolscy mężczyźni z erotyku K. Przerwy – Tetmajera „Lubię, kiedy kobieta”, Telimena i Tadeusz z epopei A. Mickiewicza. Młodzież zaśpiewała piosenki – „City of stars” (z filmu „La La Land”), „Psalm dla Ciebie” (z repertuaru P. Rubika), „Bombonierkę” (K. Stępniak – Wilk) oraz „Nie pędź tak” (do wiersza K. C. Buszmana uczeń Paweł Ryng skomponował muzykę). Przepiękna scenografia jest dziełem pani Agnieszki Szuster, pani Anny Kozieł, pani Justyny Włodarczyk i uczennic z klasy 3 Tg. Za oprawę sceniczną odpowiadali uczniowie Paweł Ryng, Dawid Gabas, Jakub Szydło pod kierownictwem pana Adama Spychały. Słodką kawiarenkę przygotowały pani Anna Konopka z uczennicami z klasy 3 Trt, a ciasta upiekły mamy uczniów z klasy 3 B mm i 1 Trt.

Gośćmi, którzy przybyli na występ, byli zarówno stali bywalcy, zaprzyjaźnieni odbiorcy wieczorów poezji, ale też osoby, które pojawiły się po raz pierwszy. Wśród gości byli przedstawiciele Starostwa Wieluńskiego – pani Małgorzata Zygmunt, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji, przedstawiciele bibliotek wieluńskich, nauczyciele z wieluńskich szkół, również nauczyciele emeryci, a także uczniowie i ich rodzice.

            Naszej szkole patronuje, jak wiadomo, Jan Długosz, ale 12 lutego patronem był ktoś jeszcze – mitologiczny bóg miłości, Amor. W ten zimowy wieczór wszystkich uczestników wieczoru poezji ogrzewała miłość, która jest w słowach zaklęta.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME