Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Narodowe Czytanie Nowel polskich  

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

          W naszej szkole w dniu 11 września 2019 r. miała miejsce, jak co roku, akcja Narodowego Czytania nowel polskich, którą włączyliśmy się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Prezydenta RP. To literackie spotkanie przygotowały bibliotekarki, pani Anna Pawlak – Łacina i pani Anna Konopka, we współpracy z polonistkami panią Marią Wardęgą, panią Iwoną Wcisło, panią Anetą Strugacz.

Uczniowie klas pierwszych wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami zebrali się w czytelni na trzeciej (klasy po gimnazjum) oraz czwartej (klasy po szkole podstawowej) godzinie lekcyjnej, aby wysłuchać wybranych fragmentów nowel polskich w interpretacji młodzieży z klas wyższych. Wzięli w niej udział uczniowie: Weronika Szczukiecka, Hubert Stempczyński, Piotr Sładek z klasy 4 Tgi, Wiktoria Kowalczyk i Magdalena Cieślak z klasy 4 Tt, Mateusz Sobczak z klasy 2 Tg.

Młodzież pięknie odczytała fragmenty nowel, m. in. „Katarynki” B. Prusa, „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, „Orki” Władysława Stanisława Reymonta, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. Bibliotekarki przygotowały również wystawę poświęconą nowelom pozytywistycznym.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME