Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Dzień Języków 2016

Gratulacje dla zwycięzców Klasy I Technik Informatyk

W dniu 14 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Języków Obcych.Tegoroczne spotkanie miłośników nauki języków obcych dostarczyło wielu wrażeń i atrakcji. Martyna Mazurek, uczennica kl. 2Ttr zaprezentowała wiersz Dylana Thomasa pt. Do Not Go Gentle into That Good Night. Klasy 1Ti (Hiszpania), 3Tr (Włochy), 1Trt (Indie) i 2Trt (Niemcy) wzięły udział w konkursie na najciekawszą prezentację wybranego przez siebie państwa.Bezkonkurencyjna okazała się klasa 1Ti!
Z kolei klasa 2Tg zabrała nas w świat bajek z dzieciństwa i przygotowała dla nas inscenizację Snow White and the Seven Dwarfs (Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków) pod opieką p. J.Jakubczyk i p. E. Urbaś. Nasze tegoroczne spotkanie zakończyła piosenka zespołu Roxette How Do You Do w wykonaniu Magdy Nowak, uczennicy kl. 1Trt, przy akompaniamencie absolwentów naszej szkoły Szymona Żaka i Damiana Koniecznego.
Wszystkim uczestnikom DJO gratulujemy, a zaangażowanym nauczycielom serdecznie dziękujemy!

Spływ Kajakowy 2016 !!!!!!!!!

W dniu 13.06. 2016 roku klasa II tr – grupa turystyczna zorganizowała spływ kajakowy na Warcie.
Trasa rozpoczynała się w Bobrownikach, a kończyła w Przywozie. Podczas spływu uczestnicy poznawali walory naturalne Załęczańskiego Parku Krajobrazowego i poszerzali swoje wiadomości z zakresu krajoznawstwa. Odcinek łącznie liczył 20 km, więc trzeba było trochę powiosłować.
Chętnych zapraszamy za rok!

Spotkanie z panem Szymonem Olejnikiem

6 czerwca w czytelni szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas o profilach technik informatyk, technik cyfrowych procesów graficznych i technik organizacji reklamy z panem Szymonem Olejnikiem.

Spotkanie dotyczyło sposobów pracy i realizacji projektów multimedialnych oraz tworzenia efektów specjalnych wykorzystywanych w filmach i reklamie.

Pan Szymon opowiadał o swojej pasji, którą jest szeroko rozumiana grafika komputerowa. Zaproszony gość zachęcał uczniów do rozwoju swoich umiejętności graficznych, ale też zaproponował im udział w prowadzonych przez niego indywidualnych konsultacjach, które wyłonią spośród nich tych, którzy być może zdecydują się na podjęcie z nim współpracy.

Konsultacje, na które zgłosiło się 17 uczniów odbyły się 7 czerwca, a ich wyniki poznamy w poniedziałek.

Być może wkrótce okaże się, że nasza szkoła stanie się kuźnią talentów, w której tworzone będą projekty multimedialne wykorzystywane w filmie i reklamie.

 

Trzymamy kciuki!!.

 

Krwiodawstwo

W dniu 02.06.2016 odbyła się kolejna akcja HDK. W dzisiejszej uczestniczyło 30 osób.
Krew oddało 25 osób, pozyskano 11.250,00 ml.

Wszystkim osobom uczestniczącym w akcji składam podziękowania za okazaną wrażliwość na potrzeby innych.
Proszę wychowawców klas o usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach szkolnych.
Tradycyjnie listy uczestników akcji znajdują się w pokojach nauczycielskich.

 

 

KONKURS NA PLAKAT
PROMUJĄCY CZYTELNICTWO ROZSTRZYGNIĘTY

Informujemy z przyjemnością, że konkurs na plakat promujący czytelnictwo ogłoszony przez bibliotekę szkolną został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 11 prac z klasy II tg i klasy I ti. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział i za Wasze interesujące prace. Jury w składzie Anna Konopka, Anna Pawlak – Łacina, Robert Olejnik, Mirosław Kamiński, Artur Godyń wyłoniło najlepsze prace.

Laureatami konkursu są:

I miejsce
Julia Sławniewicz z klasy II tg
II miejsce
Dominika Bola z klasy II tg
III miejsce
Adam Głowacz z klasy II tg

001

002 003

oraz wyróżnienia:

Paulina Blabuś
z klasy II tg
Krzysztof Gepard
z klasy I ti
Dawid Garnczarek
z klasy II tg
Dominik Staśczak
z klasy II tg
004   005 006

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i osobom wyróżnionym.
A wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, którego głównym celem była
popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.

Dzień Sportu w 

Dzień Dziecka 2016

Działo się działo !!!!!!!!!!!!

 

plakat plakat2
Biegi Majowe
 
15 maja, w Działoszynie, odbył się bieg uliczny na dystansie 10km, w których uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 Wieluniu. VII edycja Działoszyńskiej Dziesiątki, przyciągnęła na trasę prowadzącą ulicami Działoszyna ponad 300 biegaczy z Polski, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Gościem honorowym imprezy był mistrz Polski w maratonie, Artur Kozłowski, który jest zwycięzcą tegorocznego Orlen Warsaw Marathon i reprezentantem Polski na sierpniowe igrzyska w Rio de Janeiro. Naszą szkołę
reprezentowało trzech uczniów.
Trasę, która nie należy do najłatwiejszych, najlepiej pokonał Michał Bejm z kl.3Ts, z czasem 35,51min, ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy na tym dystansie i pierwsze miejsce na podium w kategorii wiekowej. Niespełna kilka minut za Michałem, do mety dobiegł Jarosław Drabowicz z kl.1zes z czasem 40,20min. Ten wynik dał mu 3miejscu podium w kategorii wiekowej.
Ponadto, Damian Skupiński z kl.1Ts,który poprzedniego dnia, podczas Pętli Wieluńskiej, zajął 3 miejsce na dystansie 1500m - w debiucie na dystansie 10km, uzyskał bardzo dobry czas 41,20min, co uplasowało go na 5 miejscu w kategorii wiekowej.
Najlepszym zawodnikiem zawodów biegowych podczas Działoszyńskiej Dziesiątki, został Arkadiusz Gardzielewski, kandydat na sierpniowe igrzyska w Rio de Janeiro (00:30:07)

p.s. Opiekunem i trenerem biegaczy ZS nr2, jest Agnieszka Kuzyk

Strona 1 z 7

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME