Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Laureaci X Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Jan Długosz i Jego czasy

Uczniowie naszej szkoły: Przemysław Pyzałka i Kamil Hałas zostali laureatami X Międzyszkolnego Konkursu Historycznego Jan Długosz i Jego czasy, który odbył się 21 września w Kłobucku, w ramach X Dni Długoszowskich. Przemek zdobył II miejsce, a Kamil III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (11 uczestników). Był to już drugi z rzędu sukces naszej szkoły – w ubiegłym roku Kamil Hałas zajął trzecie miejsce. W konkursie  biorą udział uczniowie szkół imienia Jana Długosza z całej Polski. Opiekunem młodzieży był niżej podpisany

Wycieczka do Lau - Brechte

W lipcu (14 – 17. 07. 2011 r.) przedstawiciele naszej szkoły wyjechali do niemieckiego miasta Lau-Brechte w ramach współpracy  polsko – niemieckiej,  którą nawiązało Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

 Wymiana miała charakter sportowy i wzięli w niej udział przedstawiciele wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych.

 Opiekunem Kadry Powiatu Wieluńskiego był nasz dyrektor Dariusz Kowalczyk, a trenerem nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Jaworski.

Jedną z ciekawszych atrakcji pobytu w Lau -Brechte było zwiedzanie stadionu Schalke 04 Arena. Nasi sportowcy brali także udział w turnieju piłki nożnej, który wygrali z drużyną niemiecką  Lau - Brechte 6 do 1. Spotkania integracyjne przy muzyce i ognisku były okazją do tego, aby wymienić się sportowym doświadczeniem  i poznać niemiecką kulturę.

Czterodniowy pobyt u naszych zachodnich sąsiadów zapoczątkował owocnie zapowiadającą się współpracę między Lau – Brechte a Wieluniem.

Wspólne zdjęcie po meczu sparingowym  wygranym

Reprezentacja Powiatu Wieluńskiego – Lau Brechte 6-1

Bramki : Paweł Ciężki 1, Przemysław Kąpielski 1, Szymon Piotrowski 2, Bartosz Gagatek 1

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME