Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Wycieczka do Warszawy

Dwukrotnie w ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły z klasy I technikum (reklama), klas I i II technikum (grafika komputerowa) zwiedzili siedzibę telewizji POLSAT. Obejrzeli tam główne studio telewizyjne oraz news room, gdzie zbiera się i redaguje wszystkie informacje. Zainteresowanie dziewczyn wzbudziła charakteryzatornia, w której przygotowuje się prezenterów i gości przed wejściem na wizję. Na ostatniej wycieczce, 23 maja, oprowadzał nas sam szef Wiadomości Polsatu, Jarosław Gugała.
Program wycieczek do stolicy był bardzo bogaty: zwiedzaliśmy Muzeum Chopina, oglądaliśmy głośny film animowany Warszawa 1935, zwiedziliśmy bardzo ciekawy Dom Spotkań z Historią. Wszystkim polecamy również nowe Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Wirtualna podróż w odległe galaktyki to była jazda! Nad całością czuwał niżej podpisany, nauczyciel historii, warszawiak z urodzenia

Remont Naszej Szkoły

W okresie czerwiec-listopad w 2012r.
Powiat Wieluński zrealizował następujące zadania:

1) Termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu (Docieplenie ścian oraz dachu budynku)

2) Termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu (Remont wewnętrznej instalacji c.o).

Koszt całkowity zadania wyniósł 707.801,94 zł.

Termomodernizacja zadania została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.wfosigw.lodz.plw kwocie 501.958,71 zł. Pozostała kwota tj. 205.843,23 zł stanowi środki własne Powiatu Wieluńskiego.


Zakres zadania termomodernizacyjnego na obiekcie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu przy ul. Traugutta 12 obejmował:

• remont wewnętrznej instalacji c.o, w tym: zamontowanie rur stalowych, grzejników i zaworów grzejnikowych termostatycznych w liczbie 1 317 mb,

• wymianę stolarki okiennej na okna energooszczędne w liczbie 89 sztuk oraz drzwi zewnętrzne z aluminium w liczbie 3 sztuk,

• docieplenie ścian zewnętrznych oraz dachu budynku o łącznej powierzchni 2 629,02 m² .

Kompleksowa termomodernizacja szkoły zakładała obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną potrzebną do ogrzania budynku pobieraną z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Poza obniżeniem strat cieplnych realizacja zadania przyczyniła się do poprawy estetyki budynku szkoły, powstrzymując jednocześnie proces jego degradacji.

Projekt "Regionalny lektor języka francuskiego"

W naszej Szkole funkcjonuje koło języka francuskiego. Działamy w ramach projektu "Regionalny lektor jezyka francuskiego".

Zainteresowanych nauką języka francuskiego prosimy o zgłaszanie się  do Pani Niepiekło.

Szczegóły...

 

Nowa Pracownia!

Zostaje utworzona pracownia ekologiczna przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu realizowana przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”.

Kwota przyznanej dotacji na ten cel wyniosła 29 210,00 zł.

XI Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Jan Długosz i Jego czasy" w Kłobucku

Kolejny już raz nasi uczniowie: Przemysław Pyzałka (kl. 3 Tia) i Kamil Hałas (kl. 4 Tib) zajęli II i III miejsce w konkursie historycznym "Jan Długosz i jego czasy", który odbył się 19 września w Kłobucku, w ramach XI Dni Długoszowskich. Tym samym powtórzyli oni swój sukces sprzed roku. Gratulujemy! W konkursie, w kategoriach dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczyło ogółem 27 uczniów. Cały czas mamy nadzieję, że za rok wreszcie zajmiemy pierwsze miejsce... 

Nagrodę odbiera Kamil Hałas fot. Remigiusz Rudolf
Nagrodę odbiera Przemek Pyzałka fot. Remigiusz Rudolf

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME