Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Akcja ,,Wybieram Bibliotekę"

12 maja 2015 r. klasa 3 Tg z panią Anną Pawlak – Łaciną brała udział w akcji zorganizowanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieluniu. Było to świętowanie Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” – wspólne czytanie w parku im. Żwirki i Wigury. Następnie na placu Legionów zrobiono zdjęcie z „lotu ptaka” – trzymając książki w górze, utworzono napis: czytamy!

 

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dn. 7.05.2015r. odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie. W wycieczce uczestniczyły klasy I i III o profilu turystycznym oraz klasa II Ti. Program obejmował: zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, zamku w Chęcinach,Jaskini Raj oraz  spacer na Święty Krzyż.

 

Wycieczka do Wrocławia

Dn. 30.04.2015r. odbyła się wycieczka do Wrocławia. W wycieczce uczestniczyła klasa I Tm oraz uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole. Program obejmował: zwiedzanie Afrykarium, ogrodu zoologicznego i ogrodu japońskiego, spacer po rynku z przewodnikiem oraz pobyt w parku linowym Adrenalina Park.

 

Uczennica klasy I Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Julia Sławniewicz zdobyła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt okładki zeszytu szkolnego pt. "Telefonem ucz się i odkrywaj świat".

 

WIECZÓR POEZJI JAKA JESTEŚ, KOBIETO…? 

   W dniu 25 lutego 2015 r. o godzinie 17. w naszej szkole odbył się wieczór poezji pt.: „Jaka jesteś, kobieto…?” przygotowany przez nauczycielki języka polskiego, panią Annę Pawlak – Łacinę i panią Anetę Strugacz i uczniów klas: I tr, I tg, III TT, III tg.

  To piękne spotkanie poetyckie przy świecach ukazywało kobietę, jej rozwój, począwszy od małej dziewczynki, młodej kobiety, żony, matki, kochanki aż po starość. Można było usłyszeć wiersze różnych polskich poetów, np. Jana Brzechwy, Wisławy Szymborskiej, Ewy Lipskiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Małgorzaty Hillary, Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Adama Ziemianina. Wiersze recytowane przez młodzież przeplatane były fragmentami piosenek o kobietach.

  Na wieczór poezji przybyło wielu gości z różnych instytucji kulturalnych naszego miasta, ze szkół, bibliotek, ale również wielu młodych ludzi, co nas bardzo cieszy i jest świadectwem tego, że poezja jest czytana, że poezji się słucha, że poezja jest bliska ludziom i skłania do refleksji.

 

 

X Finał Powiatowego Turnieju Wiedzy z Przedsiębiorczości „Firma - klucz do sukcesu”

Dnia 28 kwietnia 2015 roku o godz. 09.00 w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu odbędzie się X Powiatowy Turniej Przedsiębiorczości Firma-klucz do sukcesu. Organizatorem Turnieju jest Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Ochotnicze Hufce Pracy w Wieluniu, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. Uczestnicy Turnieju oraz zaproszeni goście będą mieli okazję uczestniczyć w prelekcji Pana Dariusza Kacprzyckiego Dyrektora Pekao S.A. I Oddział w Wieluniu oraz przedstawicieli banku Pekao S.A.
Serdecznie zapraszamy.

 

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza najlepszą szkołą techniczną w Wieluniu!

W publikowanym corocznie miesięczniku PERSPEKTYWY rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce, nasza szkoła zajęła wysokie 5 miejsce w województwie łódzkim oraz 56 w kraju. Ten sukces świadczy o konsekwentnej rzetelnie prowadzonej pracy całej społeczności szkolnej. Po raz kolejny nauczyciele i uczniowie udowodnili, że o ile jednostka może dużo, to grupa może dużo więcej. Wyróżnienie to nabiera szczególnego znaczenia w roku, w którym nasza szkoła świętuje 50-lecie swojego istnienia. Potraktujmy je jako wyjątkowy prezent, a przekonani o swoich umiejętnościach, możliwościach i pasjach starajmy się ten sukces nie tylko utrzymać, ale sięgajmy jeszcze wyżej!

Strona 1 z 3

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME