Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

KSIĄŻKA NIEZMIENNIE WAŻNA

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

          W ramach projektu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu: Książka niezmiennie ważna w dniu 19 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie przygotowane i poprowadzone przez panią Annę Pawlak – Łacinę, nauczycielkę języka polskiego i bibliotekarkę Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu, adresowane do młodzieży zainteresowanej czytaniem książek. W Dyskusji o książce dla młodzieży uczestniczyli uczniowie ZS nr 2: Michał Błasiak, Hubert Stempczyński, Przemysław Jura, Samael Kałuża, Błażej Stanek, Patrycja Perliceusz, Julia Sławniewicz, Noemi Ignaczak, Natalia Ślusarek. Podczas spotkania uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi czytania książek, prezentowali swoje ulubione lektury, zachęcali innych do sięgnięcia po wytypowane przez nich pozycje wydawnicze. Zapisano również sentencje z przyniesionych książek, tworząc plakaty z uniwersalnymi, ponadczasowymi mądrościami. Rozmawiano o tym, czego uczą nas książki i co z nich zapamiętujemy. Poruszano również zagadnienia czytania dla przyjemności i z poczucia obowiązku, o lekturach szkolnych i o wpływie nawyków z dzieciństwa na nasze zainteresowanie literaturą.

      Spotkanie było niezwykle interesujące i rozmowom nie było końca – tak to jest zazwyczaj, gdy spotykają się pasjonaci, którzy potrafią na ukochany temat mówić i mówić. Podsumowując dyskusję o książce stwierdzono, że książka jest naprawdę niezmiennie ważna i bez literatury smutny byłby ten świat. Warto czytać książki – warto je zaprosić do swojego życia.

TYDZIEŃ BIBLIJNY

W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. J. DŁUGOSZA W WIELUNIU

         W dniach od 15 do 21 kwietnia trwa Tydzień Biblijny. W ramach tego wydarzenia w ZS nr 2 odbyło się w dniu 17 kwietnia 2018 r. w czytelni szkolnej spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu Biblii – Pisma Świętego. W spotkaniu uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużym zainteresowaniem czytaniem Pisma Świętego. Każdy mógł sobie wybrać dowolny fragment – znalazły się, między innymi, przypowieści ewangeliczne, fragmenty z Mądrości Syracha, Hymn o miłości św. Pawła i wiele innych ważnych, mądrych tekstów. Spotkanie przygotował i poprowadził Zespół Katechetyczny naszej szkoły, ks. Józef Ogorzały, ks. Tomasz Podlewski, pani Anna Szewczyk. We wspólne czytanie Biblii włączyła się również pani Anna Pawlak – Łacina.

         Czytajmy Biblię, by poznać Chrystusa i umiłować Go jak On nas umiłował.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

„Sleeveface – ubierz się w książkę”

          W dniu 12 kwietnia 2018 r. rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod nazwą „Sleeveface – ubierz się w książkę” zorganizowany przez bibliotekę szkolną w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu i Bibliotekę Pedagogiczną w Sieradzu Filia w Wieluniu. Do konkursu prace, czyli zdjęcia z książką, nadesłali uczniowie I LO im. Tadeusza Kościuszki, II LO im. J. Korczaka i Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. Na rozstrzygnięciu konkursu obecny był dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Kowalczyk, panie bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu Filia w Wieluniu – kierownik pani Barbara Masłowska i pani Elżbieta Walczak, bibliotekarka z I LO pani Anna Morawska i bibliotekarka z II LO pani Justyna Morawska oraz bibliotekarki z ZS nr 2 pani Anna Pawlak – Łacina i pani Sylwia Marciniak. Pani Elżbieta Walczak przedstawiła prezentację, która przybliżyła pojęcie z tytułu konkursu – sleeveface, ilustrując je przykładowymi zdjęciami, a także pokazała nadesłane przez uczestników prace. Wszystkie prace były interesujące, ale niektóre były wyjątkowe – oto werdykt jury w składzie pan Mirosław Kamiński, pani Elżbieta Walczak, pani Anna Pawlak – Łacina i pani Sylwia Marciniak:

  • I miejsce – Aleksandra Jakóbczyk z II LO im. J. Korczaka w Wieluniu
  • II miejsce – Patryk Kluba z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu
  • III miejsce – Bartosz Ignasiak z Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu.

         Nagrodą główną w konkursie był kupon podarunkowy ufundowany przez firmę FOTO Damian. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w konkursie.

 

Konkurs ekonomiczny

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie

          Miło nam poinformować, iż od 03 kwietnia 2018r. realizowana jest rozgrywka eliminacyjna w ramach Szkolnych Mistrzostw Menedżerskichz wykorzystaniem branżowej symulacji biznesowej REVAS “Warsztat samochodowy”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentująuczennice klasy 3 Technik organizacji reklamy: Patrycja Kotowicz, Natalia Prygiel, Dominika Wojtczak. Zespół wcielił się w rolę współwłaściciela warsztatu samochodowego i będzie podejmować szereg decyzji, z którymi na co dzień zmagają się właściciele warsztatów samochodowych w realnym życiu. Elementem motywującym jest możliwość konkurowania z innymi warsztatami samochodowymi prowadzonymi przez inne zespoły z całej Polski. W ramach symulacji nasz zespół będzie zajmować się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem części, wyposażania zakładu oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej. Zmagania realizowane będą do 28 maja 2018 r. Pierwsze decyzje biznesowe zostały już przez nasz zespół podjęte. Życzymy powodzenia i trafnych decyzji.

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych: Marta Konieczna-Kucharska, Magdalena Ingram, Jacek Spodzieja

DZIEN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

          Dzień przedsiębiorczości w bieżącym roku został wyznaczony na 21 marca. Jest to dzień, w którym uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w praktykach odbywających się w zakładach pracy, firmach, organizacjach, szkołach, szpitalach, sądach, itp. Poprzez udział w programie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudyuczniowie mieli możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie naszej szkoły licznie skorzystali z tej możliwości, która zapewnia obserwowanie z bliska pracy na różnych stanowiskach, zgodnych ze swoimi zainteresowaniami. Mimo nam poinformować iż, aż 63 uczniów naszej szkoły odbyło praktyki w tym roku. Uczniowie byli w mikro i średnich przedsiębiorstwach z naszego regionu.

          Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych składają szczególne podziękowania dla wszystkich firm, które umożliwiły odbycie praktyk uczniom naszej szkoły.  Dziękujemy za współpracę

Szkolni koordynatorzy Dnia przedsiębiorczości: Magdalena Ingram, Marta Konieczna-Kucharska, Jacek Spodzieja

Uroczystości katyńskie w Wieluniu

          Minęło 78 lat od zdradzieckiego mordu polskich oficerów, z rozkazu Stalina i Berii... W uroczystościach wieluńskich wziął również udział nasz poczet sztandarowy: Mateusz Łuczak (chorąży), Monika Patyk i Zuzanna Widera. 

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME