Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

BIEG ULICAMI SIERADZA

          22 października odbył 57. BIEG ULICAMI SIERADZA na dystansie 10km. W zawodach tych, uczestniczył uczeń naszej szkoły DAMIAN SKUPIŃSKI z klasy 3Ts. Jesienna aura – strugi deszczu, wiatr i niska temperatura – nie przeszkadzały Damianowi, by rewelacyjnie pobiec na trudnej i pagórkowatej trasie z atestem PZLA. Na ok. 300 zawodników z całej Polski, Damian zajął 10 miejsce z czasem 36min i 3 sekundy. To jego nowy rekord życiowy poprawiony w ciągu jednego miesiąca o minutę . To niesamowity progres na tym dystansie!!! Gratulacje dla Damiana!!! Czekamy na kolejną życiówkę!!!

Damian Skupiński, już 11 listopada, będzie reprezentował naszą szkołę, na Biegu Niepodległości w Warszawie, w którym pobiegnie ok. 15 tys. osób. 

Życzymy powodzenia!!!

PAMIĄTKA Z WAKACJI          

          W dniach od 16.09.2017r.  do 6.X.2017r. w naszej szkole panie Aneta Strugacz i Ewa Urbaś zorganizowały konkurs fotograficzny „Pamiątka z wakacji”. Konkurs był skierowany do wszystkich uczniów, którzy chcieli podzielić się swoją pasją fotograficzną i wspomnieniami z wakacji. W konkursie wzięło udział 78 uczniów, którzy zgłosili 179 prac. Jury w składzie p. Anna Pawlak-Łacina, p. Marek Wierzbiński i Julia Sławniewicz uczennica klasy 4 tg wybrało laureatów w trzech kategoriach:

Krajobraz - I miejsce: Jan Gmur kl. II tm

Wyróżnienia -Małgorzata Nakonowska kl. I tg, Wiktoria Kołodziejczak kl. I tg, Dawid Borek kl. 4 tg

Portret - I miejsce: Martyna Mazurek kl. IV tr

Wyróżnienia - Joanna Kałuża kl. IV tr, Oliwia Hadryś kl. II tt, Anna Grabowska kl. I tg

Architektura - Paulina Kita kl. I tr

WyróżnienieMichał Paś kl. I Tm

Gratulujemy!!!

Uczniom klasy IV tg: Julii Sławniewicz, Dominikowi Staśczakowi, Adrianowi Kajmowiczowi i Patrycji Perliceusz bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji wystawy.

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel też człowiek – uśmiechnąć się musi” J

          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miała miejsce uroczystość – program artystyczny „Nauczyciel też człowiek – uśmiechnąć się musi”, przygotowany przez nauczycielki, p. Annę Pawlak – Łacinę i p. Anetę Strugacz oraz młodzież z koła teatralnego: Weronikę Purgat, Joannę Kałużę, Radosława Rył z klasy IV Trt, Magdalenę Cieślak i Patryka Przyborowskiego z klasy II Tt, Natalię Madeję, Pawła Falendra i Damiana Czarnego z klasy III Ti.

      Na początku nauczyciele wysłuchali koncertu życzeń wraz z piosenkami dedykowanymi specjalnie dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Zaprezentowano również krótkie fraszki o szkole, których autorami są nasi uczniowie – fraszki napisane zostały na konkurs literacki „Uśmiech w szkole – ja tak wolę!”. Na deser przedstawiono skecz kabaretowy autorstwa pani A. Pawlak – Łaciny, który jest parafrazą skeczu kabaretu Paranienormalni „Strawa dla reportera”.

Życzenia dla nauczycieli

Drodzy nauczyciele!

Zapomnijcie o wybrykach i wyskokach,

o tym co zepsuliśmy w mgnieniu oka,

Przepraszamy za te figle, za te psoty,

przepraszamy za problemy i kłopoty,

Przepraszamy za te wszystkie przykre dni,

pamiętajcie, że co złego to nie my!

Dziś błagamy o chwileczkę zapomnienia,

i prosimy was, przyjmijcie te życzenia.

Wszelkiej pomyślności,

słońca i radości!

Żadnych powodów do złości

oraz moc do nas, Waszych kochanych uczniów, cierpliwości!

Zawody lekkoatletyczne i nasze zwycięstwa

Jesteśmy Mistrzami Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych !     

          Wrzesień i październik to okres zawodów lekkoatletycznych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. 25 września 2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych biegach przełajowych, gdzie 4 naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce na 80 startujących, ze wszystkich szkół powiatu wieluńskiego. Pierwsza piątka uczestników mistrzostw awansowała do poziomu wojewódzkiego w Uniejowie. I tutaj znalazło się dwóch uczniów ZS nr 2: Damian Skupiński z kl. 3 Ts i Rafał Zajączkowski z kl. 2 Te, zdobywając cenne punkty dla naszej szkoły. Gratulacje należą się również dla Huberta Golca z kl. II zmm, Mariusza Chałupki z kl. III Tm, Kamila Bujaka z kl. II Ts. 3 października nasza szkoła brała udział w Lidze lekkoatletycznej na poziomie wojewódzkim w Sieradzu. W wyniku rywalizacji w konkurencjach lekkoatletycznych, tj. 100m, 400m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą i sztafeta 4x100m, nasza szkoła zajęła 3 miejsce wśród szkół powiatu wieluńskiego.


            Najwięcej emocji przyniosły jednak Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się 12 października na stadionie w Wieluniu. Na ostatnich zmianach sztafety liczyły się już tylko ZS nr 1 i ZS nr 2 w walce o pierwsze miejsce. Reszta szkół miała zbyt wielką stratę. Ostatecznie to nasi zawodnicy WYGRALI Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego i 19 października br. będą reprezentować naszą szkołę na poziomie wojewódzkim w Łasku.


Skład sztafety:

  • Kolbert Artur II Ts
  • Brożyński Dawid II Tm
  • Bujak Kamil II Ts
  • Modrzejewski Szymon II zsa
  • Skupiński Jakub II Tm
  • Golec Hubert II zmm
  • Zajączkowski Rafał II Te
  • Skupiński Damian III Ts

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !

plakat AP 1

 

WYCIECZKA MŁODZIEŻY Z NAJLEPSZĄ FREKWENCJĄ W SZKOLE
DO KRAKOWA

           W dniu 5 października 2017 r. o godzinie 6.00 młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Ewą Urbaś i panią Anną Pawlak – Łaciną, wyjechała na wycieczkę nagrodową do Krakowa. Wyjazd ten bowiem jest nagrodą za bardzo dobrą frekwencję w ubiegłym roku szkolnym.
Mimo pochmurnego nieba i deszczu, był to niezapomniany dzień w przepięknym mieście, pełnym zabytków i urokliwych zakamarków, pełnym historii i pamiątek, pełnym turystów ze wszystkich stron świata i z … Wielunia.

            Uczestnicy wycieczki spotkali się przed Wawelem z niezwykle sympatyczną i kompetentną panią przewodnik, panią Teresą Kremel, która oprowadziła grupę po Wawelu, Starym Rynku, Kościele Mariackim oraz po nowoczesnym muzeum w Podziemiach Starego Rynku. Do wielu informacji historycznych pani przewodnik dodawała ciekawostki, które wzbogacały jej wykład i wzbudzały zainteresowanie.

  

            Wycieczka była świetnie przygotowana i wszyscy – uczniowie
i nauczycielki – byli zachwyceni pobytem w stolicy województwa małopolskiego. Nawet podróż do Wielunia w ten wyjątkowo wietrzny
i deszczowy wieczór, z przeszkodami w postaci leżących na ulicach drzew i opóźnionym powrotem do domu, nie zepsuł wrażenia, że był to niezwykle udany wyjazd. Niektórzy wrócili z ciekawymi pamiątkami – hitem w autokarze okazał się mały, pluszowy smok wawelski grający hejnał i mówiący po polsku i angielsku.

Dowodem na to, że wycieczka była wspaniała, może być bogaty album fotograficzny autorstwa prawdziwych pasjonatów fotografii,
pani Anny Pawlak – Łaciny i ucznia klasy III Ti Krzysztofa Geparda.  Kraków nawet w jesiennym deszczu jest piękny!

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

          W dniu 02. 10. 2017 na terenie szkoły odbyła się kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zarejestrowało się 17 osób, osoby rejestrujące wsparły Fundację DKMS dobrowolnymi datkami pieniężnymi w kwocie 96,00 zł.  Serdeczne podziękowania dla osób rejestrujących się za okazaną wrażliwość na potrzeby innych. 

Wolontariuszkom: Natalii Roszczyk, Monice Stachulec, Julii Grajek, Natalii Prygiel, Magdzie Cieślak dziękuję za sprawną i odpowiedzialną pracę przy organizacji akcji. Bez Waszego udziału rejestracja nie przebiegłaby tak sprawnie.

       W dniu 04.10.2017  otrzymano informację z fundacji DKMS, że na terenie we wszystkich lokalizacjach zarejestrowano 75 osób oraz zebrano 474,54 zł. Dziękujemy !!!

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME