Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Gabinet Pielęgniarki Szkolnej

W grudniu 2017 r. została zakończona modernizacja gabinetu profilaktyki zdrowotnej
w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiono nowy, specjalistyczny  sprzęt w postaci zestawu szkoleniowego Brayden LED, który umożliwi uczniom ćwiczenia i naukę z udzielania pierwszej pomocy. Natomiast sprzęt i aparatura medyczna w postaci podświetlanej tablicy okulistycznej, ciśnieniomierza i termometru elektronicznego oraz torby pierwszej pomocy z wyposażeniem stanowić będą wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiony sprzęt został sfinansowany z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego w wysokości 6 700,00 zł.

010 012

BAL STUDNIÓWKOWY 2018

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

          W dniu 20 stycznia 2018 r. pięć klas maturalnych Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu bawiło się na balu studniówkowym w Praszce, na sali bankietowej Werona. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Paweł Wlazły z zespołem.

            Klasy maturalne to:

 • Klasa 4 technikum cyfrowych procesów graficznych – wychowawca pani Katarzyna Kaczmarek,
 • Klasa 4 technikum obsługi turystycznej i organizacji reklamy – wychowawca pani Renata,  Marciniak
 • Klasa 4 technikum mechatroniczne – wychowawca pani Assia Niepiekło,
 • Klasa 4 technikum informatyczne – wychowawca pan Marek Wierzbiński,
 • Klasa 4 technikum samochodowe – wychowawca pan Rafał Domagała.

            Pan Dyrektor Dariusz Kowalczyk powitał wszystkich i życzył dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń z balu, który pamięta się przez całe życie. Spośród zaproszonych gości głos zabrali Wicestarosta Wieluński pan Marek Kieler oraz pan Henryk Strózik – pierwszy dyrektor naszej szkoły. Młodzież powitał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Damian Czarny, uczeń klasy III technikum informatycznego. Część oficjalną studniówki prowadzili uczniowie Natalia Chylińska i Michał Jurczyk z klasy 4 Tg, którzy podkreślili, że chcą podzielić się radością ze zbliżającego się końca pewnego etapu w życiu i że dobrze jest być w taką noc wśród ludzi życzliwych, serdecznych i wrażliwych. Tegoroczni maturzyści podziękowali wszystkim gościom za obecność na ich balu studniówkowym, ale przede wszystkim swoim rodzicom, bez których pracy i zaangażowania nie mogliby dzisiaj świętować swoich stu dni przed maturą. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność wychowawcom, którzy przez cztery lata są ze swoimi klasami na dobre i złe, którzy nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale też ofiarują swoje serce. Wyjątkowy i piękny był, przygotowany przez pana Rafała Domagałę, nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcę klasy 4 Ts, układ poloneza, tradycyjnego tańca, którym rozpoczyna się każda studniówka. Zabawa trwała do białego rana i zapewne będzie wspominana po latach przez młodzież klas czwartych.      

 [ZDJĘCIA]

Nowoczesna spawalnia

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu 

          17 stycznia 2018 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej spawalni w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, w budynku warsztatów szkolnych. W wydarzeniu wzięły udział osoby związane ze szkołą, lokalni samorządowcy oraz przedstawiciel firmy Wielton. Pan Dyrektor Dariusz Kowalczyk podkreślił, iż otwarcie pracowni było możliwe dzięki wsparciu firmy Wielton, Powiatu Wieluńskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Należy również dodać, że pracownicy szkoły we własnym zakresie wykonali m.in. kurtyny oraz stoły spawalnicze. Pan Tomasz Wypchło, dyrektor operacyjny firmy Wielton powiedział, że dzięki wspieraniu młodzieży, firma uczestniczy w rozwoju uczniów i przygotowuje ich do zawodu, do wejścia na rynek pracy.

Ta pracownia to chluba naszej szkoły, pracownia na miarę XXI wieku, wyposażona w nowy robot spawalniczy, sześć stanowisk do spawania metodą mig – mag, instalację wyciągów gazów i pyłów, które powstają podczas spawania. Sala będzie służyć przede wszystkim uczniom klas o profilu mechanik monter maszyn i urządzeń, objętych patronatem przez firmę Wielton. Oprócz nich z nowego wyposażenia korzystać będą również uczniowie innych klas mechanicznych, takich jak mechanik pojazdów samochodowych, technik pojazdów samochodowych czy mechatronik. Pan Włodzimierz Kamiński, kierownik warsztatów szkolnych, podkreślał, że chciałby, żeby uczniowie naszej szkoły mogli ukończyć kurs spawacza, uzyskując uprawnienia spawalnicze podstawowe. Podczas otwarcia spawalni Pan Adam Pęcherz z firmy ESAB zaprezentował kilka urządzeń spawalniczych. Nowa spawalnia została dedykowana jednemu z założycieli firmy Wielton, Panu Ryszardowi Proznerowi.

Druga część uroczystości odbyła się w czytelni szkolnej, w której Pan Marcin Berta, przedstawiciel firmy DMG Mori Polska Pleszew wygłosił wykład na temat możliwości szkolenia operatorów obrabiarek skrawających sterowanych numerycznie. Przedstawił również osiągnięcia i zakres działalności firmy DMG Mori Polska. W wykładzie uczestniczyli goście i uczniowie klas I i II mechanik monter maszyn i urządzeń.


    

 

KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

PROJEKT OKŁADKI NOWOŚCI WYDAWNICZYCH

RZĄDOWY PROGRAM

pn. NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

 

          W dniu 18 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs biblioteki szkolnej na najlepszą okładkę książki. Zadaniem uczniów było stworzenie projektu okładki wybranej książki z pozycji zakupionych w ostatnim czasie przez naszą szkołę w ramach Rządowego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” (okładka miała być zupełnie inna niż ta, która istnieje obecnie i miała ukazać treść książki i zachęci do sięgnięcia po nią).

            W konkursie wzięli uczniowie:  

klasa 2Tgi
1 Cytarzyński Mariusz
2 Ligenza Kacper
3 Nieśmiała Jakub
4 Nieśmiała Dawid
5 Olek Katarzyna
6 Papierkowski Maciej
7 Rutkowska Klaudia
8 Sładek Piotr
9 Stempczyński Hubert
10 Szczukiecka Weronika
11 Szkudlarek Katarzyna
12 Sztuka Kacper
13 Walas Katarzyna

Klasa 1tg
1 Białas Jakub
2 Ciesielska Weronika
3 Dziedzic Natalia
4 Grabowska Anna
5 Ignaczak Noemi
6 Kołodziejczak Wiktoria
7 Kowalska Aleksandra
8 Krupka Agnieszka
9 Nakonowska Małgorzata
10 Pająk Marta
11 Patyk Monika
12 Prygiel Kacper
13 Sikora Filip
14 Stasiak Natalia
15 Stefaniak Bartosz
16 Surma Adam
17 Szczepaniak Katarzyna
18 Tobiasz Sebastian
19 Walkowiak Sergiusz
20 Widera Zuzanna
21 Wierucki Jakub
22 Wolny Daniel
23 Wytych Tobiasz
24 Ślusarek Natalia
25 Pindak Magdalena

         Jury w składzie: pani Anna Pawlak – Łacina, pani Sylwia Marciniak, pan Mirosław Kamiński wyłonili zwycięzców: I miejsce zajął Piotr Sładek z klasy II Tgi, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Widera z klasy I Tg. Gratulujemy! Nagrody książkowe ufundowali Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu oraz Pan Jarosław Rozmarynowski z Księgarni Globus w Wieluniu, za które serdecznie dziękujemy.

KONKURS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

NAJCIEKAWSZA RECENZJA NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 

RZĄDOWY PROGRAM

 pn. NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

            W dniu 18 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs biblioteki szkolnej na najlepszą recenzję książki. Zadaniem uczniów było napisanie ciekawej recenzji wybranej książki z pozycji zakupionych w ostatnim czasie przez naszą szkołę w ramach Rządowego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

            W konkursie wzięło udział 8 uczniów:  

 1. Szymon Zdunek I Tm
 2. Patrycja Perliceusz IV Tg
 3. Mateusz Lesiak I Tm
 4. Miłosz Jendrzycki I Tm
 5. Sławomir Kuma I Tm
 6. Michał Paś I Tm
 7. Patryk Kluba I Tm
 8. Magdalena Strycharz II Tgi

          Jury w składzie: pani Anna Pawlak – Łacina, pani Sylwia Marciniak, pan Mirosław Kamiński wyłonili zwycięzców: I miejsce zajął Szymon Zdunek z klasy I Tm, a wyróżnienie otrzymała Patrycja Perliceusz z klasy IV Tg. Gratulujemy!

Nagrody książkowe ufundowali Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu oraz Pan Jarosław Rozmarynowski z Księgarni Globus w Wieluniu, za które serdecznie dziękujemy.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME