Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

na targach edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w Wieluniu

           W dniu 1 marca 2018 r. na Hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Częstochowskiej miały miejsce kolejne Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele placówek oświatowych powiatu wieluńskiego i nie tylko prezentowali swoją ofertę dotyczącą kierunków kształcenia, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i rozwijania swoich pasji. Nasza szkoła oczywiście miała tam swoje stoisko, przygotowane przez młodzież i nauczycieli ZS nr 2. Prezentował się m.in. kierunek turystyki i reklamy, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk. Swoje stoiska miały również firmy patronackie, czyli Centrum Elektryczne ANIA i Wielton S. A., którzy odpowiadali na pytania uczniów dotyczących praktyk, w tych ważnych dla naszej szkoły, firmach oraz możliwości dalszej współpracy.

           Podczas Targów na stoisku klasy patronackiej w zawodzie technik elektryk młodzież gimnazjum mogła zobaczyć jedną z wielu szaf sterowniczych, jakie montują uczniowie elektrycy naszej szkoły. Młodzież ze szkolnego koła filmowego przeprowadzała wywiady i tworzyła wideorelację z targów. Mieliśmy również Studio fotograficzne, w którym były robione zdjęcia chętnym osobom czy grupom. Atrakcją Targów była reklama kierunków samochodowych za pomocą autka zdalnie sterowanego. Kierunek ten zaprezentował model układu wtryskowego Jettronic. Stanowisko to pokazało pracę silnika w zależności od temperatury silnika, jak i prędkości obrotowej silnika. Kierunek technik mechatronik był prezentowany przez uczniów, którzy przygotowali model robota przemysłowego odbierającego wyroby z linii produkcyjnej i segregującego według materiałów, z których zostały zrobione. Nowy kierunek kształcenia w naszej placówce – operator obrabiarek skrawających – został przybliżony poprzez prezentację dotyczącą obrabiarek oraz programowanie obrabiarek na kilku programach komputerowych. Gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak tworzy się program sterujący na obrabiarkę numeryczną w następujących programach: Sinutrain, EdgeCAN, ZeroCNC.

            Mamy nadzieję, że wielu gimnazjalistów – po wizycie na targach edukacyjnych – wybierze właśnie naszą szkołę!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

          Nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję pomocy dla schroniska dla zwierząt „Psia Ostoja”. Schronisko to znajduje się w sąsiedztwie Wieruszowa i rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2018r. Na dzień dzisiejszy na jego terenie znajduje się 56 psów oraz 1 kot. Ich los nie jest nam obojętny, dlatego zachęcam Was serdecznie do włączenia się do akcji i zebrania karmy dla podopiecznych schroniska.  Karmę dla zwierząt można przynosić do 23 marca. Dary będą zbierane w sali religijnej B7 na warsztatach.  Pomoc zwierzętom to jedna z form rozwijania naszej wrażliwości oraz okazja do włączenia się w dzieła charytatywne w czasie Wielkiego Postu. Otwórzmy nasze serca i sprawmy, aby życie bezdomnych zwierząt stało się lepsze. Razem możemy więcej!

   

Szkolny konkurs recytatorski "MISTRZ  RECYTACJI"

Konkursu Fotograficznego pod nazwą
"SLEEVEFACE – ubierz się w książkę"

Plakat SLEEVEFACE

REGULAMIN KONKURSU

Wycieczka młodzieży do firmy PESA w Bydgoszczy

          W dniu 23 stycznia 2018r. uczniowie klasy II Te wraz wychowawczynią Agatą Mamzer- Szymańską i opiekunem Janem Toporowskim wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy do firmy PESA  Bydgoszcz S.A. Wycieczka została zorganizowana i sfinansowana  przez firmę patronacką Ania Holding , a jej przedstawiciele byli również obecni. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia fabryki przemysłu szynowego w różnej fazie produkcji oraz przegląd pojazdów szynowych. Zwieńczeniem był obiad w bufecie zakładowym firmy PESA. Uczniowie wrócili  do Wielunia bogatsi w wiedzę na ten temat.

Gabinet Pielęgniarki Szkolnej

W grudniu 2017 r. została zakończona modernizacja gabinetu profilaktyki zdrowotnej
w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiono nowy, specjalistyczny  sprzęt w postaci zestawu szkoleniowego Brayden LED, który umożliwi uczniom ćwiczenia i naukę z udzielania pierwszej pomocy. Natomiast sprzęt i aparatura medyczna w postaci podświetlanej tablicy okulistycznej, ciśnieniomierza i termometru elektronicznego oraz torby pierwszej pomocy z wyposażeniem stanowić będą wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiony sprzęt został sfinansowany z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego w wysokości 6 700,00 zł.

010 012

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME