Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Wieczór Poezji

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

 Życie nie stawia pytań, życie po prostu jest

poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej

 

          W dniu 28 lutego 2018 r. o godzinie 17. odbył się wieczór poezji Życie nie stawia pytań, życie po prostu jest, poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej, poetce, pisarce, reżyserce, dziennikarce, autorce ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Wieczór ten przygotowały, jak co roku, nauczycielki języka polskiego, pani Aneta Strugacz i pani Anna Pawlak – Łacina z grupą teatralną ZS nr 2, w składzie:

 • Natalia Chylińska,
 • Joanna Kałuża,
 • Karolina Pawlicka,
 • Kinga Panek,
 • Patrycja Łuczak,
 • Dominika Bola,
 • Noemi Ignaczak,
 • Hubert Stempczyński
 • Aleksandra Małycha
 • Klaudia Biniecka
 • Piotr Sładek
 • Natalia Morka
 • Patrycja Grela
 • Dominika Skorupa
 • Weronika Purgat
 • Martyna Mazurek
 • Paulina Babuś
 • Weronika Szczukiecka
 • Katarzyna Olek
 • Błażej Stanek
 • Natalia Dziedzic
 • Magdalena Cieślak .

          Podczas wieczoru poezji można było usłyszeć bardziej i mniej znane teksty poetyckie Agnieszki Osieckiej oraz wysłuchać fragmentów piosenek w interpretacji słynnych piosenkarzy, np. Maryli Rodowicz czy Anny Szałapak, ale również w wykonaniu naszych uczennic, Katarzyny Olek (piosenki „Okularnicy” i „Ludzkie gadanie”) i Natalii Morki („Nie żałuję”).

Za światło i dźwięk, czyli za piękną oprawę tego spektaklu, byli odpowiedzialni uczniowie klasy II technikum o profilu informatycznym, Kamil Grela, Bartłomiej Klimek, Dariusz Lewandowski, pracujący pod kierunkiem pana Adama Spychały. Czytelnia i korytarz zamieniły się w ten wieczór w małą galerię sztuki, gdyż swoje obrazy, w tym portrety Agnieszki Osieckiej, prezentowała nasza zdolna uczennica klasy pierwszej  technikum grafik Noemi Ignaczak. Julia Sławniewicz z klasy 4 technikum o specjalności grafik zaprojektowała plakat       i zaproszenia na naszą szkolną uroczystość, a w dekoracji czytelni, pełnej wiosennych kwiatów, pomagali uczniowie i nauczycielki pani Agnieszka Szuster i pani Sylwia Marciniak.

Elementy kwiatowe były widoczne nie tylko w scenografii czytelni, ale również w strojach aktorów – dziewczęta miały urocze wianki na głowach, a panowie kwiaty wpięte do garnituru. W tym roku była nie tylko uczta dla ducha, ale również dla ciała, o co zadbały mamy uczniów z klasy 1 mechanik monter maszyn i urządzeń, które upiekły dla naszych gości pyszne ciasta. Mamy nadzieję, że tegoroczny wieczór poezji przybliżył twórczość wspaniałej i znanej chyba nam wszystkim artystki, Agnieszki Osieckiej. 

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zechcieli w ten ostatni lutowy wieczór przyjść do naszej zaczarowanej czytelni i zapraszamy za rok na kolejny wieczór poezji.

 

 

Zespół Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

na targach edukacyjnych szkół ponadgimnazjalnych w Wieluniu

           W dniu 1 marca 2018 r. na Hali Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Częstochowskiej miały miejsce kolejne Targi Edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiciele placówek oświatowych powiatu wieluńskiego i nie tylko prezentowali swoją ofertę dotyczącą kierunków kształcenia, zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i rozwijania swoich pasji. Nasza szkoła oczywiście miała tam swoje stoisko, przygotowane przez młodzież i nauczycieli ZS nr 2. Prezentował się m.in. kierunek turystyki i reklamy, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik elektryk. Swoje stoiska miały również firmy patronackie, czyli Centrum Elektryczne ANIA i Wielton S. A., którzy odpowiadali na pytania uczniów dotyczących praktyk, w tych ważnych dla naszej szkoły, firmach oraz możliwości dalszej współpracy.

           Podczas Targów na stoisku klasy patronackiej w zawodzie technik elektryk młodzież gimnazjum mogła zobaczyć jedną z wielu szaf sterowniczych, jakie montują uczniowie elektrycy naszej szkoły. Młodzież ze szkolnego koła filmowego przeprowadzała wywiady i tworzyła wideorelację z targów. Mieliśmy również Studio fotograficzne, w którym były robione zdjęcia chętnym osobom czy grupom. Atrakcją Targów była reklama kierunków samochodowych za pomocą autka zdalnie sterowanego. Kierunek ten zaprezentował model układu wtryskowego Jettronic. Stanowisko to pokazało pracę silnika w zależności od temperatury silnika, jak i prędkości obrotowej silnika. Kierunek technik mechatronik był prezentowany przez uczniów, którzy przygotowali model robota przemysłowego odbierającego wyroby z linii produkcyjnej i segregującego według materiałów, z których zostały zrobione. Nowy kierunek kształcenia w naszej placówce – operator obrabiarek skrawających – został przybliżony poprzez prezentację dotyczącą obrabiarek oraz programowanie obrabiarek na kilku programach komputerowych. Gimnazjaliści mogli zobaczyć, jak tworzy się program sterujący na obrabiarkę numeryczną w następujących programach: Sinutrain, EdgeCAN, ZeroCNC.

            Mamy nadzieję, że wielu gimnazjalistów – po wizycie na targach edukacyjnych – wybierze właśnie naszą szkołę!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

          Nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję pomocy dla schroniska dla zwierząt „Psia Ostoja”. Schronisko to znajduje się w sąsiedztwie Wieruszowa i rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2018r. Na dzień dzisiejszy na jego terenie znajduje się 56 psów oraz 1 kot. Ich los nie jest nam obojętny, dlatego zachęcam Was serdecznie do włączenia się do akcji i zebrania karmy dla podopiecznych schroniska.  Karmę dla zwierząt można przynosić do 23 marca. Dary będą zbierane w sali religijnej B7 na warsztatach.  Pomoc zwierzętom to jedna z form rozwijania naszej wrażliwości oraz okazja do włączenia się w dzieła charytatywne w czasie Wielkiego Postu. Otwórzmy nasze serca i sprawmy, aby życie bezdomnych zwierząt stało się lepsze. Razem możemy więcej!

   

Szkolny konkurs recytatorski "MISTRZ  RECYTACJI"

Konkursu Fotograficznego pod nazwą
"SLEEVEFACE – ubierz się w książkę"

Plakat SLEEVEFACE

REGULAMIN KONKURSU

Wycieczka młodzieży do firmy PESA w Bydgoszczy

          W dniu 23 stycznia 2018r. uczniowie klasy II Te wraz wychowawczynią Agatą Mamzer- Szymańską i opiekunem Janem Toporowskim wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy do firmy PESA  Bydgoszcz S.A. Wycieczka została zorganizowana i sfinansowana  przez firmę patronacką Ania Holding , a jej przedstawiciele byli również obecni. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia fabryki przemysłu szynowego w różnej fazie produkcji oraz przegląd pojazdów szynowych. Zwieńczeniem był obiad w bufecie zakładowym firmy PESA. Uczniowie wrócili  do Wielunia bogatsi w wiedzę na ten temat.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME