Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

UWAGA !!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3.09.2018r /poniedziałek/ o godzinie 800. Prosimy o puktualne przybycie.

 

Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych

w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18.

          05.06.2018r. na obiektach sportowych MOSIR w Sieradzu rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w plażowej piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady 2017/18.  W rywalizacji chłopców reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu - Artur Bartosik , Karol Szczupak i Paweł Białek zajęła 3 miejsce, przegrywając walkę o finał Mistrzostw Województwa w zaciętym półfinale z II LO z Sieradza 2:0 , mając w każdym z setów piłki setowe. Trenerem drużyny chłopców był Dariusz Fitas

         ERASMUS+

          Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu Erasmus+. Uczniowie będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w innych krajach. Więcej szczegółów już wkrótce.

SZKOLNY KONKURS

O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JANA DŁUGOSZA

„Czy znasz swojego patrona?”

         W dniu 25 kwietnia 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się kolejna edycja konkursu - „Czy znasz swojego patrona?”

Organizatorami konkursu byli: pani Sylwia Marciniak i  pan Remigiusz Rudolf. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy uczniów na temat patrona szkoły, poznanie życia, twórczości i działalności Jana Długosza, poznanie wybitnej osoby i jej związków z Ziemią Wieluńską oraz pogłębienie wiedzy historycznej i literackiej. Konkurs był skierowany do uczniów klas drugich technikum: II tgi, II tm, II ts, II ti, II tt oraz II te.

Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w następujących konkurencjach:

  • Quiz wiedzy o Janie Długoszu
  • Pisanie fragmentu tekstu Jana Długosza slangiem młodzieżowym
  • Plotka o Długoszu
  • Prezentacja wykonanych wcześniej karykatur Jana Długosza

Jury w składzie: pani Karolina Kik, pan Remigiusz Rudolf oraz Daria Matusiak (przedstawicielka SU) wyłoniło zwycięzcę. Pierwsze miejsce zdobyła klasa II technik obsługi turystycznej.

Klasa otrzymała w nagrodę voucher w wysokości 100 zł ufundowany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu do wykorzystania na wspólne wyjście. Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

            W dniu 18 kwietnia 2018r. został podpisany list intencyjny pomiędzy POWIATEM WIELUŃSKIM a ZUGIL Spółką Akcyjną w Wieluniu w sprawie współpracy w zakresie kształcenia zawodowego uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu w zawodzie operator obrabiarek skrawających.

 *** List intencyjny ***

DOKONALIŚMY ODPOWIEDNIEGO WYBORU !!!

          Jesteśmy uczniami klasy I technik elektryk w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. Jest to klasa pod patronatem  firmy  ANIA HOLDING w Wieluniu. Zawód elektryka to bardzo ciekawe i inspirujące zajęcie. Wykwalifikowani elektrycy to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych osób na rynku pracy. Nasi sponsorzy zadbali o doskonałe wyposażenie sal do praktycznej nauki zawodu, dzięki temu mamy dostęp do najnowszych sprzętów wykorzystywanych przez elektryków. Mogliśmy również zobaczyć pracę wykonywaną we wszystkich działach firmy, a w klasie  II będziemy odbywać tam  praktyczną naukę zawodu.

ANIA HOLDING jest fundatorem wielu nagród rzeczowych, (np. przybory szkolne, narzędzia, akcesoria związane z zawodem, itp.) wycieczek, (np. zwiedzanie kopalni odkrywkowej Bełchatów),  co umila naukę w tej klasie i zachęca do wytężonej pracy. Firma sponsoruje wyjazdy na mecze Ligi Mistrzów w piłce siatkowej drużyny SKRA Bełchatów , dzięki czemu mamy szansę uczestniczyć w wydarzeniach sportowych na światowym poziomie. Najważniejszym jednak atutem nauki w klasie patronackiej ANIA HOLDING jest to, że firma oferuje nam pracę, jak również możliwość dalszego kształcenia się w tym zawodzie na wybranych uczelniach w Polsce. Dzięki temu możemy  rozwijać się, łącząc pracę z nauką.

TY TEŻ DOKONAJ SŁUSZNEGO WYBORU!!!

Strona 1 z 12

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME