Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Polska to wielka rzecz.

Stanisław Wyspiański

SZKOLNY WIECZÓR POEZJI

Ta, co nie zginęła

         W dniu 29 listopada 2018 r. o godzinie 17. czytelnia naszej szkoły zamieniła się w krainę poezji, piosenki i barw narodowych, gdyż odbył się szkolny wieczór poezji zatytułowany „Ta, co nie zginęła…”

            Scenariusz i reżyseria to dzieło trzech polonistek, pani Anny Pawlak – Łaciny, pani Anety Strugacz, pani Marii Wardęgi. Koło teatralne wystąpiło w składzie: Wiktoria Kowalczyk z kl. 3 Tt, Natalia Dziedzic, Marta Pająk, Magdalena Pindak z kl. 2 Tg, Weronika Szczukiecka, Katarzyna Olek, Piotr Sładek, Hubert Stempczyński z kl. 3 Tg, Marcin Ramuś z kl. 1 Te, Błażej Stanek z kl. 3 Ti, Damian Pietryszka z kl. 3 Z mm.

Recytowano wiersze o tematyce patriotycznej: Oblicze ojczyzny Tadeusza Różewicza, Barwy narodowe Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Póki w narodzie myśl swobody żyje Adama Asnyka, Moją piosnkę II  oraz Moją ojczyznę Cypriana Kamila Norwida, fragmenty Kwiatów polskich Juliana Tuwima, Ta, co nie zginęła  Edwarda Słońskiego, Orlątko – Artura Oppmana, Elegię o … chłopcu polskim Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Naród Czesława Miłosza.

Szkolny zespół muzyczny „Mechanik” w składzie: Natalia Morka, Natalia Sułkowska, Paulina Kita, Aleksandra Michnik, Paweł Ryng, Patryk Kluba, Dawid Patyk, Krystian Bator, Dawid Gabas, wystąpił z piosenkami: Nie pytaj o Polskę, Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos, Powrócisz tu, Serce w plecaku, Rozkwitają pąki białych róż, Miasto 44. Wybrzmiała również piosenka Gdzie są chłopcy z tamtych lat w wykonaniu Katarzyny Olek. Nagłośnieniem i oświetleniem zajęli się prawdziwi specjaliści w tej dziedzinie – uczniowie klasy 3 Ti: Kamil Grela, Bartłomiej Klimek, Dariusz Lewandowski oraz Bartosz Swędrak, pod kierunkiem pana Adama Spychały. Scenografia, biało – czerwona, w naszych narodowych barwach, to dzieło młodzieży z klasy 2 Trt z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego panią Martą Konieczną – Kucharską i panią Magdaleną Ingram.

O słodki poczęstunek – pyszne domowe ciasta zadbały mamy uczniów z klasy 2 B mm, a uczennice klasy 1 Tg i 2 Trt wcieliły się w role kelnerek. Goście, wśród których byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wieluniu, były dyrektor szkoły pan Henryk Strózik, dyrekcja naszej szkoły, dyrektorzy i pracownicy bibliotek wieluńskich, dziennikarze z mediów wieluńskich, nauczyciele – pracujący obecnie oraz będący na emeryturze, uczniowie, rodzice i przyjaciele występujących uczniów, oprócz gromkich braw po spektaklu, nie szczędzili ciepłych słów i szczerych gratulacji. Niektórzy nie kryli wzruszenia i dziękowali za taką ucztę duchową w roku, w którym Polska świętuje 100 – lecie odzyskania niepodległości.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME