Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

TYDZIEŃ BIBLIJNY

W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. J. DŁUGOSZA W WIELUNIU

         W dniach od 15 do 21 kwietnia trwa Tydzień Biblijny. W ramach tego wydarzenia w ZS nr 2 odbyło się w dniu 17 kwietnia 2018 r. w czytelni szkolnej spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu Biblii – Pisma Świętego. W spotkaniu uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużym zainteresowaniem czytaniem Pisma Świętego. Każdy mógł sobie wybrać dowolny fragment – znalazły się, między innymi, przypowieści ewangeliczne, fragmenty z Mądrości Syracha, Hymn o miłości św. Pawła i wiele innych ważnych, mądrych tekstów. Spotkanie przygotował i poprowadził Zespół Katechetyczny naszej szkoły, ks. Józef Ogorzały, ks. Tomasz Podlewski, pani Anna Szewczyk. We wspólne czytanie Biblii włączyła się również pani Anna Pawlak – Łacina.

         Czytajmy Biblię, by poznać Chrystusa i umiłować Go jak On nas umiłował.

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME