Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

DZIEN PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018

          Dzień przedsiębiorczości w bieżącym roku został wyznaczony na 21 marca. Jest to dzień, w którym uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w praktykach odbywających się w zakładach pracy, firmach, organizacjach, szkołach, szpitalach, sądach, itp. Poprzez udział w programie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudyuczniowie mieli możliwość:

  • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Uczniowie naszej szkoły licznie skorzystali z tej możliwości, która zapewnia obserwowanie z bliska pracy na różnych stanowiskach, zgodnych ze swoimi zainteresowaniami. Mimo nam poinformować iż, aż 63 uczniów naszej szkoły odbyło praktyki w tym roku. Uczniowie byli w mikro i średnich przedsiębiorstwach z naszego regionu.

          Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych składają szczególne podziękowania dla wszystkich firm, które umożliwiły odbycie praktyk uczniom naszej szkoły.  Dziękujemy za współpracę

Szkolni koordynatorzy Dnia przedsiębiorczości: Magdalena Ingram, Marta Konieczna-Kucharska, Jacek Spodzieja

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME