Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

WYCIECZKA MŁODZIEŻY Z NAJLEPSZĄ FREKWENCJĄ W SZKOLE
DO KRAKOWA

           W dniu 5 października 2017 r. o godzinie 6.00 młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami, panią Ewą Urbaś i panią Anną Pawlak – Łaciną, wyjechała na wycieczkę nagrodową do Krakowa. Wyjazd ten bowiem jest nagrodą za bardzo dobrą frekwencję w ubiegłym roku szkolnym.
Mimo pochmurnego nieba i deszczu, był to niezapomniany dzień w przepięknym mieście, pełnym zabytków i urokliwych zakamarków, pełnym historii i pamiątek, pełnym turystów ze wszystkich stron świata i z … Wielunia.

            Uczestnicy wycieczki spotkali się przed Wawelem z niezwykle sympatyczną i kompetentną panią przewodnik, panią Teresą Kremel, która oprowadziła grupę po Wawelu, Starym Rynku, Kościele Mariackim oraz po nowoczesnym muzeum w Podziemiach Starego Rynku. Do wielu informacji historycznych pani przewodnik dodawała ciekawostki, które wzbogacały jej wykład i wzbudzały zainteresowanie.

  

            Wycieczka była świetnie przygotowana i wszyscy – uczniowie
i nauczycielki – byli zachwyceni pobytem w stolicy województwa małopolskiego. Nawet podróż do Wielunia w ten wyjątkowo wietrzny
i deszczowy wieczór, z przeszkodami w postaci leżących na ulicach drzew i opóźnionym powrotem do domu, nie zepsuł wrażenia, że był to niezwykle udany wyjazd. Niektórzy wrócili z ciekawymi pamiątkami – hitem w autokarze okazał się mały, pluszowy smok wawelski grający hejnał i mówiący po polsku i angielsku.

Dowodem na to, że wycieczka była wspaniała, może być bogaty album fotograficzny autorstwa prawdziwych pasjonatów fotografii,
pani Anny Pawlak – Łaciny i ucznia klasy III Ti Krzysztofa Geparda.  Kraków nawet w jesiennym deszczu jest piękny!

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME