Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Profesjonaliści z certyfikatem w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

8 lutego 2014 roku przeprowadzony został w naszej placówce egzamin z umiejętności projektowania, wizualizacji oraz  animacji  grafiki trójwymiarowej w  3dsMAX. Pozytywny wynik egzaminu oznaczał uzyskanie ogólnoeuropejskiego certyfikatu: „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2014. ”  Na 20 osobową grupę uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, egzamin zdało 12 osób! Na uwagę zasługuje fakt, iż egzamin ten odbywał się wyłącznie w języku angielskim. W całej Polsce certyfikat  „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2013. ”  w roku ubiegłym zdobyły 32 osoby, natomiast na dzień dzisiejszy „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2014. ” posiada 17 osób w Polsce, z czego 12 to uczniowie naszej szkoły. Lista osób z certyfikatem dostępna jest na stronie:  https://autodesk.starttest.com  po wybraniu opcji: „Wyszukiwanie profesjonalistów z certyfikatem”.
Egzamin poprzedzony był ciężką pracą i serią dwóch szkoleń prowadzonych przez trenerów – profesjonalistów z firmy ABCAD z Warszawy. Prowadzone były one w miłej i sprzyjającej nauce atmosferze.  Pierwszy etap szkolenia odbył  się w czerwcu i lipcu 2013r, natomiast etap drugi przeprowadzony został w dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. oraz od 3 do 7 lutego 2014r.  Młodzież pracowała w dwóch 10 osobowych grupach, których opiekunem w ramach projektu „Na wysokich obcasach i w krawatach. Edukacja z nowoczesnymi technologiami.” jest mgr inż. Katarzyna Kaczmarek.

   
   

Szkolenie I poziom Adobe Photoshop

W dn. 20-24.01.2014r. oraz 27-31.01. 2014r.odbyło się szkolenie I poziom Adobe Photoshop  prowadzone przez trenerów autoryzowanej firmy. Szkolenie obejmowało cykl 40 godzin zajęć związanych z oprogramowaniem graficznym firmy Adobe i skierowane było do uczestników kółek „Artysta fotograf” oraz „Fotograf”.

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy nauczyli się praktycznej obsługi programu Adobe Photoshop. Potrafią m.in. wykonać podstawową obróbkę zdjęć, fotoretusz, stworzyć własną grafikę łączącą obraz i tekst oraz nadać grafice pożądany charakter wykorzystując narzędzia malarskie i filtry.

Umiejętności z zakresu grafiki komputerowej doskonale sprzedają się na rynku pracy. 

Uczestnicy otrzymali dyplom ukończenia szkolenia z zakresu obsługi programu Photoshop CS6.

   
   

 

Deklaracja uczestnicta ucznia oraz
zgoda za wykorzystanie wizerunku:

Deklaracja i zgoda

Deklaracje wyboru zajęć:

Deklaracja 1

Deklaracja 2

Deklaracja 3

Oferty i zapytania przetargowe:

OFERTA  Doradca zawodowy x

OFERTA  Ewaluacja projektu

OFERTA  Opracowanie scenariuszy, programów autorskiech

OFERTA  Prowadzenie strony www 

Zapytanie ofertowe  POMOCE DYDAKTYCZNE (PENDRIVE, itp.)

Zapytanie ofertowe   literatura specjalistyczna

Zapytanie ofertowe  MATERIAŁY BIUROWE

Zapytanie ofertowe  MATERIAŁY PROMOCYJNE

Zapytanie ofertowe  POMOCE DYDAKTYCZNE

Zapytanie ofertowe  ŚRODKI CZYSTOŚCI

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  Rysujemy technicznie

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  3xCAD

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  Fan klub poligrafii

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  Młody poligraf

Zapytanie ofertowe  SZKOLENIE 3DS max

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  3xCAD 

Zapytanie ofertowe  WIZYTA STUDYJNA  Fotograf, Artysta fotograf  

Zapytanie ofertowe  KURS ECDL CAD

Zapytanie ofertowe WIZYTA STUDYJNA  Zawodowe 3D, Creators 3D

Zapytanie ofertowe WIZYTA STUDYJNA WYJ. Nasze www, Web masters

Zapytanie ofertowe WIZYTA STUDYJNA WYJ.  Młody Poligraf

Zapytanie ofertowe WIZYTA STUDYJNA  Zawodowe 3D, Creators 3D

ZAPYTANIE OFERTOWE Zakup literatury specjalistycznej Zad_1

ZAPYTANIE OFERTOWE Zakup literatury specjalistycznej Zad_2_1

ZAPYTANIE OFERTOWE Zakup literatury specjalistycznej Zad_2_2

ZAPYTANIE OFERTOWE Zakup literatury specjalistycznej Zad_3

ZAPYTANIE OFERTOWE MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKARKI

ZAPYTANIE OFERTOWE MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO PLOTERA

ZAPYTANIE OFERTOWE POMOCE DYDAKTYCZNE - papier, Lupy, wzorniki

ZAPYTANIE OFERTOWE Szkolenie Adobe Photoshop I wariant

ZAPYTANIE OFERTOWE Szkolenie Adobe Photoshop II wariant

ZAPYTANIE OFERTOWE Szkolenie Adobe Photoshop I wariant II

ZAPYTANIE OFERTOWE Szkolenie Adobe Photoshop II wariant II

ZAPYTANIE OFERTOWE WIZYTA STUDYJNA  2014  Nasze www

ZASYTANIE OFERTOWE WIZYTA STUDYJNA  2014  Fotograf, Artysta fotograf

ZASYTANIE OFERTOWE WIZYTA STUDYJNA  2014  Fan klub poligrafii

ZASYTANIE OFERTOWE WIZYTA STUDYJNA  2014  3xCAD, Rysujemy technicznie

ZASYTANIE OFERTOWE Literatura Specjalna J.Angielski

ZASYTANIE OFERTOWE Pomoce dydaktyczne dla uczniów 

ZASYTANIE OFERTOWE Środki dydaktyczne 2014

ZASYTANIE OFERTOWE WIZYTA STUDYJNA  2014 Kraków, Warszawa

ZAPYTANIE OFERTOWE Creators 3D Wrocław

Magdalena Środa w Wieluniu

W dniu 24 października  w  Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu gościła
z wykładami Magdalena Środa, znana polska etyk, filozof, publicystka i feministka. To niezwykłe wydarzenie wpisało się w realizowany przez szkołę, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, projekt „Na wysokich obcasach i w krawatach. Edukacja
z nowoczesnymi technologiami”.

Magdalena Środa wygłosiła wykłady dla uczniów uczestniczących w projekcie oraz dla nauczycieli,  na temat stereotypów w postrzeganiu ról kobiecych i męskich w życiu zawodowym i społecznym oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn. Podkreśliła wagę systemowych rozwiązań na rzecz równych szans.

Po wykładzie przyszedł czas na inne tematy. Magdalena Środa była pytana między innymi o lekcje filozofii  w szkołach, a raczej ich brak i przyczyny tego stanu rzeczy. Wyjaśniała też znaczenie Kongresu Kobiet nie tylko dla kobiet, ale dla całego społeczeństwa.

Ten wspólnie spędzony czas uczył, jak można się pięknie zgadzać i różnić, akceptować
i odrzucać. I to bez agresji i nienawiści. Bez mocnych słów. Bez zamazywania problemów.

Galeria

Gazetki zrealizowane w ramach zajęć pozalekcyjnych.

Gazetka tematyczna Fan Club Poligrafii.

Gazetaka CMYK.

Gazetka tematyczna Fan Club Poligrafii.II

„Młody poligraf” i „Fan Club Poligrafii”

Drukarnia ARMMi Roman Grabarz 97-438 Rusiec Krasowa 3C
– Firma Poligraficzna Wielka Reklama w Wieluniu Wojska Polskiego 45

Celem wizyty było przedstawienie uczniom procesów, urządzeń i maszyn, jakie występują podczas produkcji produktów poligraficznych.

                  W drukarni ARMMi uczniowie spotkali się z właścicielem firmy, który krótko omówił działalność drukarni (wytwarzane produkty poligraficzne, działy firmy), następnie oprowadził nas po zakładzie. Pierwszym urządzeniem, jakie można było obserwować podczas druku była maszyna offsetowa  Heidelberg Speedmaster SM 74 6+lakier. Drukowane były na tym urządzeniu etykiety na opakowania, następnie uczniowie oceniali jakość gotowego produktu, korzystając z lupki poligraficznej
i spektrofotometru. Następnie zaprezentowana została praca falcówki, która jednocześnie zszywała broszury reklamowe. Kolejnym urządzeniem była maszyna do druku fleksograficznego, urządzenie pozwala na druk w 9- kolorach, w chwili prezentacji odbywał się na niej druk na foli, która była przeznaczona na opakowanie mrożonych produktów spożywczych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda montaż wypukłej formy drukowej w druku fleksograficznym. Oprócz wyżej wymienionych maszyn uczniowie, mieli możliwość obserwacji mniejszych urządzeń wykorzystywanych do obróbki introligatorskiej i pakowania gotowych produktów poligraficznych, między innymi krajarkę jednonożową.

                  Po małej przerwie zostaliśmy zaproszeni do biura grafików, gdzie mieliśmy możliwość obserwacji procesu przygotowania projektów produktów, a następnie proces wykonywania form drukowych w naświetlarce typu CtP. Kolejnym urządzeniem w biurze grafików była maszyna wykorzystująca wiązkę lasera do wycinania i grawerowania detali w papierze i kartonach a nawet szkle. Omówiony został interfejs użytkownika i możliwości oprogramowania wykorzystywanego do zarządzania opisanymi wcześniej urządzeniami.

                   Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w firmie Wielka Reklama. Uczniowie mieli możliwość obserwowania pracy urządzeń drukujących inną techniką niż przedstawione w drukarni ARMMi, a mianowicie technikę druku cyfrowego. Zaprezentowana została praca ploterów do cyfrowego druku wielkoformatowego, urządzenia laserowe do druku cyfrowego, a także drobniejsze maszyny i urządzenia do przygotowania i obróbki introligatorskiej, takie jak gilotyna, bigówka, skanery, falcówka.

                  Wizyty w firmach dały uczniom przede wszystkim możliwość zobaczenia z bliska, jak pracują wielkie urządzenia do druku, które ze względu na bardzo duże gabaryty i bardzo duże koszty zakupu
i eksploatacji, nie pojawią się w szkole i nie będą wykorzystywane w procesie dydaktycznym.

   

„Młody poligraf”

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Sp. z o.o. ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań Pawilony: 5, 5A

Cel wizyty studeyjnej było:  Zwiedzanie Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych POLIGRAFIA

Dnia 22.05.2013r. Zwiedzaliśmy targi POLIGRAFIA i EURO-REKLAMA w Poznaniu które, tworzyło w tym roku 250 wystawców, którzy zaprezentowali na powierzchni przeszło 20 000 m kw. całą gamę nowoczesnych maszyn i urządzeń drukarskich, w tym cyfrowe maszyny do wydruku wielkoformatowego, profesjonalne rozwiązania informatyczne dla branży poligraficznej i wydawniczej, a także nowe formy kreacji i rozwiązań reklamowych: od nowatorskich rozwiązań znajdujących zastosowanie w szeroko pojętej komunikacji wizualnej po gadżety i upominki reklamowe. Na stoiskach trwały rozmowy, toczyły się prezentacje nowych technologii. Wiele działo się w strefie DIGITAL PRINTING, łączącej ekspozycję targów Poligrafia i Euro-Reklama.


„Artysta fotograf” i „Fotograf”

Zobaczcie jak uczestnicy i uczestniczki zajęć pozalekcyjnych "Artysta fotograf" i "Fotograf" pod kierunkiem pani Alicji Ingram i pana Marka Wierzbińskiego przygotowywali wystawę fotograficzną. Tematyka wystawy związana jest z jedną z piękniejszych pór roku: jesienią. Młodzież w plenerze przygotowywała materiał z niezwykłym zapałem tworząc własne kompozycje. Wystawę zobaczyć można na świetlicy szkolnej w terminie: od 17 grudnia 2012r. do 11 lutego 2013 r.

 

„Fotograf”

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
UL. 3-GO MAJA 29, 98 – 300 WIELUŃ

Celem wizyty studyjnej było poznanie procesów technologicznych z zakresu fotografii analogowej i cyfrowej przez grupę uczniów uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne „Fotograf”.

 Wizyta studyjna służyła przede wszystkim zwiększeniu umiejętności oraz wyrównaniu dysproporcji edukacyjnych w zakresie kompetencji kluczowych oraz poruszała temat sytuacji kobiet na lokalnym rynku pracy.

 

„3xCAD”, „Rysujemy technicznie” 

22 i 27.11.2012 r. odbyły się wizyty studyjne do Zakładu Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL SA.

Cel wizyt: zapoznanie z procesem technologicznym obowiązującym w firmie.

Spotkanie rozpoczęło się o godz 10.00.

Dyrektor do spraw produkcji oraz technolog  poinformował  o zasadach panujących w zakładzie. Uczestnicy i uczestniczki wizyt po krótkim przeszkoleniu BHP udali się na jedną z trzech hal produkcyjnych.

Odwiedzili na hali produkcyjnej kolejne miejsca wykonywania podzespołów.

Przy każdym stanowisku [ wytwarzanie , montaż ] uczniowie mogli przeanalizować rysunek, sprawdzić się, podpowiadając operatorowi sposób wykonania produktu.

Na potrzeby wizyt tworzone były elementy pokazowe, mające na celu

pokazanie uczestnikom i uczestniczkom ścisłej zależności pomiędzy rysunkiem technicznym, a możliwością maszyn.

Wizyty zakończone były podsumowaniem w sali konferencyjnej.

Dyrektor Zakładu Urządzeń Galwanicznych i Lakierniczych ZUGIL.SA udzielał odpowiedzi na zadawane pytania.

Uczestnicy i uczestniczki otrzymali upominek i poczęstunek.

Wizyty zakończyły się o  godz. 15.00.

„Nasze WWW” i „WEBMASTER”

29.05.2013 r. Politechnice Łódzkiej.

Jej celem było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technikami tworzenia stron www. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1100. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, których celem było przybliżenie nowych metod tworzenia stron www. Zajęcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wizyta zakończona była podsumowaniem, w którym uwzględniono kwestie równość płci w kontekście dostępu do edukacji. Duży nacisk położono na zapotrzebowanie kobiet-inżynierów na rynku pracy.

Po wizycie na Politechnice Łódzkiej, uczestnicy odwiedzili Experymentarium, gdzie interaktywna wystawa pozwoliła zrozumieć zagadnienia z różnych dziedzin fizyki, biologii, chemii, które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi, które ma swą siedzibę
w jednym z najbardziej efektownych budynków Łodzi, dawnym Pałacu Poznańskich.

Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w kinie 3D.

„3D Creators” i „Zawodowe 3D”

23 maja 2013 r. Warszawy

Wizyta studyjna której celem było uświadomienie uczniom, że modelowanie, wizualizacja i animacja 3D staje się niezwykle ważną umiejętnością w życiu, ponieważ już jest to teraźniejszość.

Głównym celem wycieczki był krótkometrażowy seans filmowy „Warszawa 1935” stworzony za pomocą aplikacji 3D SMax, z której uczestnicy pozalekcyjnych zajęć  „3D Creators” oraz  „Zawodowe 3D ” będą mieli warsztaty zakończone egzaminami dającymi możliwość uzyskania ogólnoeuropejskiego certyfikatu: 3DS Max 2013 Professional
Wizyta w planetarium miała na celu rozbudzić wyobraźnię uczestników, pokazać im jak wygląda wirtualna przestrzeń 3D w praktyce już dziś i zachęcić do tworzenia obrazów w przestrzeni 3D.

Zwiedzanie zamkniętego w barokowych murach, ale pełnego interaktywnych rozwiązań wnętrza Muzeum Chopina, to spotkanie z bliska z nowoczesnością oraz interaktywnością obecną wokół nas.

Dodatkową atrakcję stanowiło zwiedzanie telewizji Polsat, po której oprowadzał nas sam dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki - Jarosław Gugała. Młodzież miała możliwość wypytania o szczegóły techniczne nowoczesnych sieciowych rozwiązań montażu i emisji materiałów przygotowywanych przez cały zespół oraz zobaczyć jak wygląda praca reporterów i całego zespołu na żywo.

„Nasze WWW” i „WEBMASTER”

08.04.2014 Wrocław

Wycieczka na Politechnikę Wrocławską,
Eksperymentarium Hala Stulecia

 W dniu 08.04.2014 r. odbyła się wizyta studyjna na Politechnice Wrocławskiej. Jej celem było zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną uczelni. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia Kampusu Studenckiego.

Po wizycie na Politechnice Wrocławskiej, uczestnicy zwiedzili Centrum Poznawczego w Hali Stulecia, gdzie interaktywna wystawa przybliżyła zagadnienia z różnych dziedzin technologii, architektury, informatyki. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w kinie 3D.

   
   
   
   

„Fan Club Poligrafii”

25.04.2014

Wycieczka do
Muzeum Drukarstwa w Cieszynie.

Przebieg wizyty: Celem wizyty było przedstawienie uczniom dawnych technik wytwarzania druków, oraz przybliżenie pracy jakie wykonywali w poprzednich wiekach drukarze i zecerzy.

Muzeum Drukarstwa w Cieszynie powstało w roku 1996 w celu zachowania dóbr kulturowych i materialnych cieszyńskiego drukarstwa. Pomyślane zostało też jako upamiętnienie bogatych tradycji drukarskich na Śląsku Cieszyńskim. Muzeum Drukarstwa w Cieszynie to miejsce, w którym przechował się klimat dawnych drukarni. Udało się zachować typograficzną drukarnię z całym bogactwem czcionek, matryc, klisz chemigraficznych i drzeworytniczych, urządzeń i maszyn odlewniczych, urządzeń drukujących, pras dociskowych i urządzeń introligatorskich. Są też przykłady innych technik drukarskich. Zasadą muzeum jest utrzymanie istniejących i doprowadzenie nowych nabytków do pełnej sprawności technicznej.

W muzeum uczniowie zostali oprowadzeni przez emerytowanego drukarza, który opowiadał o ciężkiej prazy jaką niegdyś wykonywali zecerzy. Podczas oprowadzania prezentowane były techniki ręcznego składania tekstu w technice druku „typograficznego”. Uczniowie mogli się przekonać jak mozolne,  ciężkie i szkodliwe dla zdrowia było niegdyś wykonywanie tego zawodu. Podczas całej wizyty uczniowie mogli własnoręcznie uruchomić i przetestować działanie najróżniejszych urządzeń używanych do wytwarzania druków, takich jak: maszyna do składu na gorąc (gdzie następowało roztopienie stopu drukarskiego, ołowiu i odlewanie tekstu w postaci wierszy linotypowych), maszyny do druku offsetowego, prasy drukarskie, krajarki różnej budowy i formatu, oraz wiele innych urządzeń przygotowania do druku, druku różnymi technikami (typograficznego, litograficznego, offsetowego, sitodruku), oraz urządzeń do obróbki introligatorskiej.

Po zwiedzeniu muzeum uczniowie wzięli udział w warsztatach graficznych. Pracownia graficzna założona została w roku 2004. Pomieszczenie, oprócz stanowisk do projektowania i wykonania prac graficznych, przystosowane jest do prowadzenia warsztatów introligatorskich. Uczniowie samodzielnie przygotowali własne projekty graficzne, które przenieśli następnie na odpowiedni materiał, tworzą formy drukowe. Następnie korzystając z zabytkowej prasy drukarskiej wykonali odbitki wcześniej zaprojektowanych ilustracji i tekstów.

Obecnie w dobie komputerów i drukarek stworzenie druku wymaga niewielkiego nakładu czasu, a do tego jest bardzo proste. Wizyta w muzeum dała uczniom możliwość przekonania się ile w dawnych czasach trzeba było włożyć wysiłku aby stworzyć druki, uzmysłowiła, że zecer to nie tylko pan produkujący druki, lecz w pewnym sensie artysta tworzący dzieła sztuki.

„3D Creators oraz Zawodowe 3D”

05.06.2014 Kraków

Wizyta studyjna -wyjazd do Alvernia- największej i najnowocześniejszej

wytwórni filmowej w Polsce.

Wszyscy uczestnicy zajęć 3D Creators oraz Zawodowe 3D mieli możliwość zwiedzenia światowej sławy studia filmowego oraz grafiki i animacji 3D, a także uczestniczyć w pokazie motion capture – techniki  wykorzystywanej przy produkcji filmów i gier komputerowych polegającej na przechwytywaniu trójwymiarowych ruchów aktorów, przedmiotów a nawet zwierząt i zapisywaniu ich przez komputer. Podczas zwiedzania studia uczniowie mieli okazję zobaczenia największego na świecie sferycznego bezcieniowego bluescreen-a. Studio produkuje filmy fabularne przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, projekty muzyczne i reklamowe oraz uczestniczy w produkcji gier wideo.

„Młody poligraf”

11.06.2014 Warszawa

Wizyta na targach Targi IT Future Expo

Podczas zwiedzania targów zostanie zaprezentowana oferta ponad 100 firm z Polski i Europy, obejmująca innowacyjne technologie informatyczne, zarówno w obszarze rozwiązań software jak i hardware. Powierzchnia wystawowa została podzielona na przejrzyste strefy, co jest niewątpliwym atutem zarówno dla wystawców jak i zwiedzających.  Uczniowie pozyskiwali próbki oprogramowania, oraz materiały reklamowe (wizytówki, ulotki, foldery, kalendarze, plakaty itp.), które wykorzystają podczas własnej pracy.

„3D Creators oraz Zawodowe 3D”

13.06.2014 Wrocław

wyjazd na warsztaty z druku 3D prowadzone przez firmę PriPla

Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć Zawodowe 3D odbyli 2.5 godzinne warsztaty z druku 3D. Poznali oni historię trójwymiarowego druku, jego początki i teraźniejszość- metodę FDM, polegającą na warstwowym nakładaniu przez dwu dyszową głowicę rozpuszczonego materiału modelowego i podporowego. Przykładowo wykonywane wydruki prezentowały jak urządzenie sterowane numerycznie naprzemian nanosi ma stół modelowy materiał bazowy (np. ABS) i podporowy, według kolejnych poziomych przekrojów utworzonych na podstawie modelu 3D w programie obsługującym drukarkę. Dużo dowiedzieli się również o przygotowaniu samych plików do wydruku 3D oraz błędach w projektach, jakich należy unikać.

 

 

„Młody poligraf”

25.06.2014 Wieluń

Wizyta w zakładzie pracy
Firma Wielka Reklama

Firma wielkareklama.eu jako jedyna firma w Wieluniu jest przede wszystkim drukarnią, ale także producentem szeroko pojętej reklamy, elementów dekoracji wnętrz oraz architektury ze styropianu. Wielkareklama.eu jest firmą produkcyjną w pełnym tego słowa znaczeniu, gdyż posiadamy bardzo bogate zaplecze techniczno-wytwórcze, a w parku maszyn pracują najnowocześniejsze urządzenia z zakresu reklamy, poligrafii, a także trójwymiarowej architektury. W konsultacji z Klientem, każde zlecenie jest w stanie zrealizować ”od początku do końca”, począwszy od projektu, przez staranne wykonanie, aż po terminowe dostarczenie. 

Wielkareklama.eu jest firmą, która chętnie wysłuchuje potrzeb, opinii i sugestii naszych Klientów, dzięki czemu nieustannie trafnie inwestuje w nowe technologie, które poszerzają ofertę i otwierają przed firmą coraz to nowe możliwości. 

Mocną stroną firmy wielkareklama.eu jest przede wszystkim otwartość w stosunku do Klientów, fachowa pomoc w wyborze najlepszej koncepcji, a także nieograniczone czasowo doradztwo, oparte na naszym wieloletnim doświadczeniu. Zleceniodawcy doceniają wysoką jakość pracy oraz kompleksowość usług. Wykwalifikowani i ciągle doskonalący swoje umiejętności pracownicy potrafią obserwować rynek i wyciągać trafne wnioski, stąd ich pomoc może stać się niezwykle użyteczna, szczególnie przy wyborze najlepszego rozwiązania z zakresu promocji, poligrafii, dekoracji wnętrz czy architektury 3D.

Harmonogram zajęć

 

Wtorek   godz.  7.15
-  „Artysta fotograf” (1 godz. tygodniowo),
prowadzący zajęcia:Marek Wierzbiński;
sala W2
Środa   godz. 7.15
 -   „Zawodowe 3D”, „Creators 3D”
(po 2 godz. co drugi tydzień),
prowadząca  zajęcia:Katarzyna Kaczmarek;
sala 46
-   „3xCAD”, „Rysujemy technicznie”
(po 2 godz. co drugi tydzień),
prowadzący zajęcia:Robert Olejnik;
sala W1
 -  „Fan klub poligrafii”
(2 godz. tygodniowo),
prowadzący zajęcia: Mirosław Kamiński,
sala Wi
 -   „Młody poligraf”
(2 godz. tygodniowo),
prowadzący zajęcia: Artur  Godyń,
sala W2
 -  „Nasze WWW”, „WEB MASTER”
(po 2 godz. co drugi tydzień),
prowadzący  zajęcia: Maciej Więckowski;
sala 47
Środa godz. 8.00
-   „Fotograf”
(1 godz. tygodniowo),
prowadząca zajęcia:  Alicja Ingram;
sala 33

 

 


 „Projekt na wysokich obcasach i w krawatach. Edukacja z nowoczesnymi technologiami” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Załącznik nr 1: Lista uczestników i uczestniczek zajęć pozalekcyjnych Projektu

Lista uczestników i uczestniczek zajęć pozalekcyjnych z klas I i II technikum w zawodach: elektryk, informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik obsługi turystycznej:

"Artysta fotograf”


 1. Hubert Makielak     
 2. Paulina   Mączka      
 3. Daria   Wojewódka   
 4. Kinga     Gurbiel      
 5. Agata   Toboła        
 6. Kamil   Maryniak      
 7. Piotr    Łyczko         
 8. Justyna Flak            
 9. Patryk   Banaś        
 10. Kamil   Włodarczyk   

I  Ti
I  Tt
I  Tt
I  Tt
I  Tt
II Tia
II Tia
I  Ti
II Tia
II Tgm
„Fan club poligrafii”
 1. Maciej   Gaj                
 2. Piotr   Kamas             
 3. Kamil  Majchrzak         
 4. Tomasz   Podyma       
 5. Dominik   Szkudlarek   
 6. Mariusz   Kruk            
 7. Jakub   Cędrowski      
 8. Krzysztof   Frankowski 
 9. Wojciech   Białczyk        
 10. Dawid   Fronczyk         
II Tia
II Tia
II Tia
II Tia
II Tia
II Tgm
I  Tia
II Tia
II Tgm
I  Tia
„3 x CAD
 1. Konrad   Pluskota      
 2. Kamil   Kamiński        
 3. Patryk   Kowalczyk     
 4. Patryk   Siódmak       
 5. Przemysław Panek     
 6. Patryk   Płuciennik     
 7. Mariusz  Nagły          
 8.  Łukasz Czyż           
 9. Patryk   Stolarczyk     
 10. Maciej   Kałuża          
II Tia
I  Tm
I  Tm
I  Tm
II Tse
I  Tgm
II Tia
II Tsea
II Tse
II Ts

„Zawodowe 3D”
 1. Paweł   Wlazły           
 2. Grzegorz   Kałuża     
 3. Tomasz   Nowak        
 4. Krystian   Daniel        
 5. Mateusz   Kotala       
 6. Patryk   Małycha        
 7. Arkadiusz   Spychała 
 8. Jacek Chudecki         
 9. Patryk Uryszek          
 10. Adrian  Wójcik   
II Tgm
II Tia
I  Ti
II Tia
II Tia
I  Ti
II Tia
II Tm
I  Ti
II Tgm
„Nasze WWW”
 1. Błażej   Stefan           
 2. Paweł   Pazek             
 3. Mateusz  Michalski      
 4. Tomasz   Majda          
 5. Krystian  Jabłoński       
 6. Klaudia   Wawrzyniak  
 7. Dawid   Polowy            
 8. Paweł  Wawrzyniak      
 9. Mateusz   Krzemianowski  
 10. Krystian Kulesza           
II Tia
II Tia
II Tia
II Tia
I  Ti
I  Ti
I  Ti
II Tia
I  Tm
I  Ti

Lista uczestników i uczestniczek zajęć pozalekcyjnych z klas I i II technikum organizacji reklamy

„Rysujemy technicznie”
 1. Karolina  Dubowska           
 2. Kamila  Urbaniak         
 3. Ewa  Urbaniak              
 4. Dagmara   Nowak        
 5. Dominika   Malańczuk   
 6. Klaudia   Wilk               
 7. Milena   Świątek           
 8. Magdalena   Stępień    
 9. Marta   Majchrzak        
 10. Sylwia   Grajek            
II Tr
II Tr
I  Tr
II Tr
II Tr
II Tr
II Tr
I  Tr
I  Tr
II Tr
„Fotograf”
 1. Klaudia   Parzybut        
 2. Katarzyna   Gleń            
 3. Sandra   Fronia              
 4. Natalia   Kapral             
 5. Emilia   Grajek              
 6. Natalia Hanuszewicz     
 7. Ewelina Idzikowska       
 8. Aleksandra   WyczałkowskaI  
 9. Monika   Daszkowska    
 10. Alina   Lach                 
I  Tr
I  Tr
I  Tr
I  Tr
II Tr
II Tr
I  Tr
I  Tr
II Tr
II Tr

„WEB MASTER”
 1. Mateusz   Sobieraj    
 2. Angelika   Walczak    
 3. Rafał   Grądys           
 4. Damian   Drosiński    
 5. Mariusz   Bzdyra       
 6. Sylwia   Drab            
 7. Sylwia   Adamusiak    
 8. Katarzyna   Dudek    
 9. Karolina   Frankowska   
 10. Katarzyna Jachim      
II Tr
II Tr
I  Tr
I  Tr
II Tr
II Tr
II Tr
I  Tr
I  Tr
II Tr

Lista uczestników i uczestniczek zajęć pozalekcyjnych z klas I i II
technikum cyfrowych procesów graficznych

„Creators 3D”
 
 1. Filip   Chwaliński     
 2. Kaarolina   Walewska
 3. Aleksandra   Kępa  
 4. Sylwester   Kacała     
 5. Paweł   Gajda
 6. Olga   Nowak
 7. Kamila   Grobelna
 8. Patryk   Dudek 
 9. Robert   Latocha
 10. Michał   Musiała 
I Tg
I Tg
I Tg
I Tg
II Tgm
II Tgm
II Tgm
I Tg
I Tg
II Tgm
„Młody poligraf”
 1. Karolina   Hadryś        
 2. Justyna   Pęcherz        
 3. Paulina   Pawlak           
 4. Ewa   Hertman           
 5. Agnieszka   Kwapisz     
 6. Katarzyna   Kowalska   
 7. Patrycja   Cieślak         
 8. Sebastian   Strzęciwilk  
 9. Adrian Chrzanowski     
 10. Aleksander Klatka        
II Tgm
I Tg
II Tgm
II Tgm
I Tg
I Tg
I Tg
I Tg
II Tgm
II Tgm

 

Zajęcia kółek dla technikum organizacji reklamy

"Rysujemy Technicznie"

2012 rok  10 godz.

2013 rok  30 godz.

2014 rok  20 godz. 

Uczestnicy i uczestniczki zajęć zgłębią tajniki rysunku technicznego stosując program AUTOCAD. Będą uczestniczyć w kursie ECDL CAD.

Po zdaniu egzaminu otrzymają międzynarodowy certyfikat ECDL CAD. Otrzymają pomoce dydaktyczne. Odbędą się 3 wizyty studyjne służące praktycznemu zastosowaniu projektowania komputerowego.

Zostaną zorganizowane 4-godzinne warsztaty języka angielskiego zawodowego, wykład z przedstawicielką Stowarzyszenia Kongresu Kobiet oraz 2 spotkania z doradcą zawodowym.

Podczas zajęć, warsztatów i kursów zastosowane będą nowoczesne technologie.

"Fotograf"

2012 rok  10 godz.

2013 rok  30 godz.

2014 rok  20 godz. 

Uczestnicy i uczestniczki zajęć rozszerzą wiedzę i umiejętności z zakresu technik fotograficznych. Będą uczestniczyć w szkoleniu I poziomu Adobe Photoshop prowadzonym przez trenera autoryzowanej firmy. Otrzymają pomoce dydaktyczne. Odbędą się 2 wizyty studyjne służące poznaniu procesów technologicznych z zakresu fotografii analogowej i cyfrowej.

Zostaną zorganizowane 4-godzinne warsztaty języka angielskiego zawodowego, wykład z przedstawicielką Stowarzyszenia Kongresu Kobiet oraz 2 spotkania z doradcą zawodowym.

Podczas zajęć, warsztatów i szkoleń zastosowane będą nowoczesne technologie.


„WEB MASTER”

2012 rok  10 godz.

2013 rok  30 godz.

2014 rok  20 godz. 

Uczestnicy i uczestniczki zajęć rozszerzą umiejętności projektowania publikacji multimedialnych i stron www. Otrzymają pomoce dydaktyczne. Odbędą wizytę studyjną na wyższą uczelnię połączoną z warsztatami.

Zostaną zorganizowane 4-godzinne warsztaty języka angielskiego zawodowego, wykład z przedstawicielką Stowarzyszenia Kongresu Kobiet oraz 2 spotkania z doradcą zawodowym.

Podczas zajęć, warsztatów zastosowane będą nowoczesne technologie.

NASZE WWW - link do strony - równouprawnienie płci - www.naszewww.cba.pl

Zajęcia kółek dla technikum cyfrowych procesów graficznych

„3D Creators”

2012 rok  10 godz.

2013 rok  30 godz.

2014 rok  20 godz. 

Uczestnicy i uczestniczki zajęć pogłębią wiedzę z zakresu przetwarzania obiektów za pomocą efektów 3D. Będą uczestniczyć w szkoleniu I poziom 3DSmax prowadzonym przez trenera autoryzowanej firmy. Otrzymają pomoce dydaktyczne. Odbędą się 2 wizyty studyjne służące poznaniu procesów animacji komputerowej oraz spotkają się z mistrzem animacji komputerowej.

Zostaną zorganizowane 4-godzinne warsztaty języka angielskiego zawodowego, wykład z przedstawicielką Stowarzyszenia Kongresu Kobiet oraz 2 spotkania z doradcą zawodowym.

Podczas zajęć, warsztatów i szkoleń zastosowane będą nowoczesne technologie.

„Młody poligraf”

2012 rok  20 godz.

2013 rok  60 godz.

2014 rok  40 godz. 

Uczestnicy i uczestniczki zajęć poznają nowe techniki poligrafii i nowoczesne oprogramowanie poligraficzne. Otrzymają pomoce dydaktyczne. Odbędą się 2 wizyty studyjne służące poznaniu procesów technologicznych obowiązujących w poligrafii.

Zostaną zorganizowane 4-godzinne warsztaty języka angielskiego zawodowego, wykład z przedstawicielką Stowarzyszenia Kongresu Kobiet oraz 2 spotkania z doradcą zawodowym.

Podczas zajęć, warsztatów zastosowane będą nowoczesne technologie.

Zajęcia wyrównujące dysproporcje edukacyjne w zakresie kompetencji kluczowych.

Termin realizacji projektu: 1.09.2012 – 31.07.2014r.

Działania:

„3 x CAD”

Zajęcia pozalekcyjne „3 x CAD” – uczestnicy poznają oprogramowanie komputerowe do projektowania technicznego i elementy rysunku technicznego.

W ramach zajęć odbędą się:

- kurs ECDL CAD –  kończący się egzaminem ECDL CAD. Po zdaniu egzaminu otrzymają międzynarodowy certyfikat ECDL CAD

- 2 wizyty studyjne w lokalnych firmach służące poznaniu procesów technologicznych i praktycznemu zastosowaniu projektowania komputerowego.

„ Artysta fotograf”

Zajęcia  pozalekcyjne „ Artysta fotograf” – uczestnicy poznają  cyfrowe techniki fotograficzne i komputerową obróbkę zdjęć.

Zaplanowano również:

- szkolenie I poziom Adobe Photoshop  – prowadzone przez trenera autoryzowanej firmy           

2 wizyty studyjne w lokalnych firmach służące poznaniu procesów technologicznych z zakresu fotografii analogowej i cyfrowej

„Zawodowe 3D”

Zajęcia pozalekcyjne „Zawodowe 3D” – uczestnicy poznają elementy programu do projektowania  obiektów 3D, nabędą umiejętności sztuki fotomontażu,  tworzenia animacji. Zaplanowano również:

- Szkolenie I poziom 3DSmax

- 2 wizyty studyjne wyjazdowe ( „Spotkanie z mistrzem animacji komputerowej” i „Zawodowe 3D” )

„Fan klub poligrafii”

Zajęcia pozalekcyjne „Fan klub poligrafii” -  uczestnicy poznają podstawy techniki poligrafii, warsztat składu DTP oraz obróbki grafiki komputerowej. W ramach zajęć odbędą się:

- 2 wizyty studyjne służące poznaniu procesów technologicznych obowiązujących w poligrafii

„Nasze WWW”

Zajęcia pozalekcyjne „Nasze WWW” – uczestnicy nabędą umiejętności projektowania stron WWW z wykorzystaniem zaawansowanych programów komputerowych i technik programowania PHP, MySQL. W ramach zajęć odbędzie się wizyta studyjna wyjazdowa „Z technikum na politechnikę” .

Dla wszystkich grup:

 •  Warsztaty interaktywne język angielski zawodowy
 •  Wykład przedstawicielki Stowarzyszenia Kongresu Kobiet nt. równości płci i przełamywania stereotypów
 •  2 spotkania z doradcą zawodowym

Strona 1 z 2

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME