Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Drzewa całe swe życie ciągle pozostają w ziemi, z której wyrosły.

Zawsze towarzyszą człowiekowi. Ze względu na swą długowieczność,

często są niemymi świadkami historii”.

          W dniu 17.09.2019 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu włączyli się w akcję nadleśnictwa Wieluń, celem której jest upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą rozpoczęło bombardowanie Wielunia 01.09.1939 roku o godz. 4.40 przez niemieckie lotnictwo. W wydarzeniach z września 1939 r. oraz w całym okresie wojny opór niemieckiemu okupantowi stawiło wielu bohaterów z braci leśnej. W celu upamiętnienia tego wydarzenia Nadleśnictwo Wieluń przygotowało 80 sadzonek dębu szypułkowego (Quercus robur L.), które zostały wyhodowane z nasion dębu oznaczonego numerem 181, posadzonego na Wieluńskim rynku 03.09.2006 roku, będącego potomkiem najstarszego w Polsce Dębu Chrobrego. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Wieluń Pan Paweł Okrasa.

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza otrzymała jedną z 80 sadzonek dębu szypułkowego (Quercus robur L.) oznaczoną nr 181, certyfikat nr 29/181/2019, która została uroczyście wsadzona przed budynkiem szkoły.

         Niech przyszłym pokoleniom uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu daje świadectwo naszego szacunku dla przeszłości i teraźniejszości, przyczyni się do upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, świadcząc o ważności tego wydarzenia.
W imieniu społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Wieluń.
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Martą Konieczną-Kucharską, Magdaleną Ingram

fotka1

Narodowe Czytanie Nowel polskich  

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

          W naszej szkole w dniu 11 września 2019 r. miała miejsce, jak co roku, akcja Narodowego Czytania nowel polskich, którą włączyliśmy się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Prezydenta RP. To literackie spotkanie przygotowały bibliotekarki, pani Anna Pawlak – Łacina i pani Anna Konopka, we współpracy z polonistkami panią Marią Wardęgą, panią Iwoną Wcisło, panią Anetą Strugacz.

Uczniowie klas pierwszych wraz z dyrekcją szkoły i nauczycielami zebrali się w czytelni na trzeciej (klasy po gimnazjum) oraz czwartej (klasy po szkole podstawowej) godzinie lekcyjnej, aby wysłuchać wybranych fragmentów nowel polskich w interpretacji młodzieży z klas wyższych. Wzięli w niej udział uczniowie: Weronika Szczukiecka, Hubert Stempczyński, Piotr Sładek z klasy 4 Tgi, Wiktoria Kowalczyk i Magdalena Cieślak z klasy 4 Tt, Mateusz Sobczak z klasy 2 Tg.

Młodzież pięknie odczytała fragmenty nowel, m. in. „Katarynki” B. Prusa, „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej, „Orki” Władysława Stanisława Reymonta, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. Bibliotekarki przygotowały również wystawę poświęconą nowelom pozytywistycznym.

DRODZY UCZNIOWIE!
W DNIACH 4 - 6 WRZEŚNIA 2019 R. ODBĘDZIE SIĘ W CZYTELNI
(PARTER, OBOK POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO) KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH PODCZAS DŁUGIEJ PRZERWY, CZYLI OD 10.35 DO 10.55.
BIBLIOTEKARKI

W poniedziałek 2 września 2019r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.
O godzinie 8:00, spotkanie klas z wychowawcami w klasach, według harmonogramu a nadtępnie odbędzie się apel inauguracyjny.

 

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME