Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Półfinały Mistrzostw Województwa

w sztafetowych biegach przełajowych

          W dniu 17.10.2018r. w Łasku odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Pomimo skróconej trasy (1000m. ), co dla naszych zawodników biegających na co dzień dłuższe dystanse, było sporym utrudnieniem i dużym wyzwaniem, poradzili sobie rewelacyjnie. Po raz kolejny reprezentanci naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni i z ogromną przewagą wygrali te zawody, awansując do Finałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 25.10.2018 roku w Poddębicach.

Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu :

1. Golec Hubert
2. Zajączkowski Rafał
3. Włodarczyk Mateusz
4. Ciupa Dominik
5. Chałupka Mariusz
6. Płóciennik Jakub
7. Modrzejewski Szymon
8. Skupiński Damian
9. Włodarczyk Mateusz

Opiekunem drużyny podczas zawodów był Dariusz Fitas a trenerką chłopców jest Agnieszka Kuzyk.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

„Długa przerwa w Długoszu”

          W dniu 12 października 2018 r. Zespół Szkół nr 2  im. Jana Długosza w Wieluniu świętował Dzień Edukacji Narodowej. Grupa kabaretowa w składzie Natalia Dziedzic z klasy II Tg, Katarzyna Pękala, Jakub Mielczarek, Marcin Ramuś, Maciej Urbaniak z klasy I Te przygotowała scenkę kabaretową „Długa przerwa w Długoszu” w reżyserii nauczycielek pani Anny Pawlak – Łaciny i pani Anety Strugacz. W scence, poprzedzonej wysłuchaniem piosenki, której słowami były popularne teksty nauczycieli, wystąpili nauczyciele: polonistka, matematyk, historyk, elektryk, wuefista, którzy narzekali na wyczyny swoich podopiecznych J. Na koniec piosenkę o awansie nauczycieli (na melodię włoskiego utworu  „Felicita”) zaśpiewała Natalia Morka z klasy II Trt. O nagłośnienie i piękne efekty świetlne zadbał Kamil Grela z klasy III Ti.

Szkolny zespół muzyczny Mechanik w składzie: Paulina Kita, Natalia Morka, Natalia Sułkowska, Paweł Ryng, Krystian Bator, Dawid Patyk, Patryk Kluba, Aleksandra Michnik wykonał piosenki: „Piękniejsza” z repertuaru KASY, „Zawsze tam gdzie ty” z repertuaru Lady Pank , „Narcyz” z repertuaru Łzy oraz „Byle jak” z repertuaru Margaret.

Nowo wybrany Samorząd Uczniowski pożegnał dotychczasową grupę młodzieży i opiekuna SU, przedstawiając nowe opiekunki: panią Martę Konieczną – Kucharską i panią Magdalenę Ingram. SU w składzie: Mateusz Faiński, Paulina Kita, Konrad Sas, Magdalena Cieślak, Bartłomiej Klimek, Kacper Jegers, Michał Kowalski złożył życzenia nauczycielom i czerwone długopisy z życzeniami z piękną sentencją: „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”. Przedstawiciele SU wręczyli kwiaty na ręce dyrekcji szkoły.

Damian Czarny, były przewodniczący SU, podziękował  byłej opiekun SU, pani Annie Pawlak – Łacinie za zaangażowanie w pracę i mobilizowanie młodzieży do działania.

Dyrektor Szkoły, pan Dariusz Kowalczyk, złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczył Nagrody Dyrektora, które otrzymali nauczyciele: pani Maria Wardęga, pani Renata Cieślak, pani Barbara Kossakowska – Cichy, pani Beata Cieślak, pani Agnieszka Szuster, pani Iwona Janecka, pan Ireneusz Torchała, pan Rafał Domagała, pan Roman Błaszczyk, pan Adam Spychała oraz pracownicy administracji pani Ewelina Nowak i pani Jolanta Konstanty. Dyrektor Szkoły poinformował również o ważnych nagrodach, które otrzymali nauczyciele naszej szkoły. Nagrodę Starosty w tym roku szkolnym otrzymali pani wicedyrektor Agata Piskuła, pani Karolina Kik, pan Andrzej Grajoszek, pan Jacek Spodzieja. Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty otrzymał kierownik warsztatów szkolnych, pan Włodzimierz Kamiński. Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali: złoty medal pani Małgorzata Kowalska i pan Czesław Cichla, srebrny medal pan Dariusz Fitas, brązowy medal pani Renata Cieślak. Były dyrektor ZS nr 2 pan Henryk Strózik, zaproszony na dzisiejszą uroczystość, złożył życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

         Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

 

          Kolejny duży sukces odnieśli biegacze z naszej szkoły. 11.10.2018r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Podopieczni Pani Agnieszki Kuzyk wygrali te zawody z ogromną przewagą nad pozostałymi uczestnikami i awansowali do Półfinałów Mistrzostw Województwa, które odbędą się 17.10.2018r. w Łasku. Gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i awansu do finału wojewódzkiego.
Reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu: 
1. Golec Hubert
2. Zajączkowski Rafał
3. Włodarczyk Mateusz
4. Ciupa Dominik
5. Chałupka Mariusz
6. Płóciennik Jakub
7. Modrzejewski Szymon
8. Skupiński Damian
9. Włodarczyk Mateusz
Trenerką drużyny jest Agnieszka Kuzyk.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

            W dniach 3 i 4 października 2018 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy poniżej wyniki głosowania:

  • PrzewodniczącyMateusz Faiński z liczbą głosów: 230
  • Zastępca przewodniczącegoPaulina Kita z liczbą głosów: 129

oraz członkowie:

  • Magdalena Cieślak – 95 głosów
  • Konrad Sas – 63 głosy
  • Bartłomiej Klimek – 43 głosy
  • Kacper Jegers – 42 głosy
  • Michał Kowalski – 31 głosów

Zagłosowało 633 uczniów. 5 głosów było nieważnych.

            Zapraszamy nowych członków SU na zebranie organizacyjne w dniu  5 października 2018 r. do czytelni podczas długiej przerwy. Gratulujemy wszystkim kandydatom i życzymy owocnej pracy w SU.

Konkurs plastyczny

Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka 

          Biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pt. Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka. Czekamy na Wasze prace (plakaty) – styl i technika dowolne, format – A4 lub większe. Wymaganie konieczne to zawarcie hasła tegoż konkursu na swej pracy i samodzielność. Termin składania prac w bibliotece szkolnej mija 11 października 2018 r. (czwartek). 

Czekamy na Wasze autorskie pomysły, które będą reklamować bibliotekę szkolną Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu.

Wszelkich informacji udzielają bibliotekarki p. Anna Konopka i p. Anna Pawlak – Łacina.

XVII turniej szachowy "Pamięci Września"

23. września w naszej szkole odbył się XVII turniej szachowy "Pamięci Września", pod patronatem starosty powiatu wieluńskiego, pana Andrzeja Stępnia.  Szkoła od lat zajmuje się organizacją tego turnieju. Startowało prawie stu zawodników i zawodniczek, wśród nich ponad 30 dzieci. W grupie A zwyciężył Rafał Kowalczyk, w grupie B - Antoni Rosa. Sędzią głównym zawodów był Waldemar Wolniaczyk, a pieczę nad organizacją z ramienia szkoły sprawował Remigiusz Rudolf, nauczyciel historii i niegdyś zapalony szachista.

Zachęcamy uczniów i uczennice do spróbowania swych sił w turnieju szkolnym, organizowanym przez nauczycieli WF, w najbliższą środę, 3 października 2018 roku, w świetlicy. Chcemy wyłonić reprezentację ZS nr 2 im. Jana Długosza na zawody powiatowe i wojewódzkie.

 

Strona 1 z 2

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME