ZAPRASZAMY zgłoszenia do dnia 28.02.2018 r.
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

          Nasza szkoła pragnie włączyć się w akcję pomocy dla schroniska dla zwierząt „Psia Ostoja”. Schronisko to znajduje się w sąsiedztwie Wieruszowa i rozpoczęło swoją działalność w styczniu 2018r. Na dzień dzisiejszy na jego terenie znajduje się 56 psów oraz 1 kot. Ich los nie jest nam obojętny, dlatego zachęcam Was serdecznie do włączenia się do akcji i zebrania karmy dla podopiecznych schroniska.  Karmę dla zwierząt można przynosić do 23 marca. Dary będą zbierane w sali religijnej B7 na warsztatach.  Pomoc zwierzętom to jedna z form rozwijania naszej wrażliwości oraz okazja do włączenia się w dzieła charytatywne w czasie Wielkiego Postu. Otwórzmy nasze serca i sprawmy, aby życie bezdomnych zwierząt stało się lepsze. Razem możemy więcej!

   

Szkolny konkurs recytatorski "MISTRZ  RECYTACJI"

Wycieczka młodzieży do firmy PESA w Bydgoszczy

          W dniu 23 stycznia 2018r. uczniowie klasy II Te wraz wychowawczynią Agatą Mamzer- Szymańską i opiekunem Janem Toporowskim wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy do firmy PESA  Bydgoszcz S.A. Wycieczka została zorganizowana i sfinansowana  przez firmę patronacką Ania Holding , a jej przedstawiciele byli również obecni. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia fabryki przemysłu szynowego w różnej fazie produkcji oraz przegląd pojazdów szynowych. Zwieńczeniem był obiad w bufecie zakładowym firmy PESA. Uczniowie wrócili  do Wielunia bogatsi w wiedzę na ten temat.

Gabinet Pielęgniarki Szkolnej

W grudniu 2017 r. została zakończona modernizacja gabinetu profilaktyki zdrowotnej
w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiono nowy, specjalistyczny  sprzęt w postaci zestawu szkoleniowego Brayden LED, który umożliwi uczniom ćwiczenia i naukę z udzielania pierwszej pomocy. Natomiast sprzęt i aparatura medyczna w postaci podświetlanej tablicy okulistycznej, ciśnieniomierza i termometru elektronicznego oraz torby pierwszej pomocy z wyposażeniem stanowić będą wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Zakupiony sprzęt został sfinansowany z dotacji celowej Wojewody Łódzkiego w wysokości 6 700,00 zł.

010 012

BAL STUDNIÓWKOWY 2018

w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu

          W dniu 20 stycznia 2018 r. pięć klas maturalnych Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu bawiło się na balu studniówkowym w Praszce, na sali bankietowej Werona. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Paweł Wlazły z zespołem.

            Klasy maturalne to:

  • Klasa 4 technikum cyfrowych procesów graficznych – wychowawca pani Katarzyna Kaczmarek,
  • Klasa 4 technikum obsługi turystycznej i organizacji reklamy – wychowawca pani Renata,  Marciniak
  • Klasa 4 technikum mechatroniczne – wychowawca pani Assia Niepiekło,
  • Klasa 4 technikum informatyczne – wychowawca pan Marek Wierzbiński,
  • Klasa 4 technikum samochodowe – wychowawca pan Rafał Domagała.

            Pan Dyrektor Dariusz Kowalczyk powitał wszystkich i życzył dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń z balu, który pamięta się przez całe życie. Spośród zaproszonych gości głos zabrali Wicestarosta Wieluński pan Marek Kieler oraz pan Henryk Strózik – pierwszy dyrektor naszej szkoły. Młodzież powitał również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Damian Czarny, uczeń klasy III technikum informatycznego. Część oficjalną studniówki prowadzili uczniowie Natalia Chylińska i Michał Jurczyk z klasy 4 Tg, którzy podkreślili, że chcą podzielić się radością ze zbliżającego się końca pewnego etapu w życiu i że dobrze jest być w taką noc wśród ludzi życzliwych, serdecznych i wrażliwych. Tegoroczni maturzyści podziękowali wszystkim gościom za obecność na ich balu studniówkowym, ale przede wszystkim swoim rodzicom, bez których pracy i zaangażowania nie mogliby dzisiaj świętować swoich stu dni przed maturą. Uczniowie wyrazili swą wdzięczność wychowawcom, którzy przez cztery lata są ze swoimi klasami na dobre i złe, którzy nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale też ofiarują swoje serce. Wyjątkowy i piękny był, przygotowany przez pana Rafała Domagałę, nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawcę klasy 4 Ts, układ poloneza, tradycyjnego tańca, którym rozpoczyna się każda studniówka. Zabawa trwała do białego rana i zapewne będzie wspominana po latach przez młodzież klas czwartych.      

 [ZDJĘCIA]

Strona 1 z 7

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME