Wycieczka klasy patronackiej Wielton S.A. targach IAA Hannower 2016r.
Narodowe Czytanie
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetach Pływackich

8 lutego 2017r, na krytej pływalni WOSiR w Wieluniu, w ramach Licealiady, odbyły się sztafety pływackie. W zawodach wzięły udział 4 sztafety chłopców z wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10x50m. W zawodach tych, bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, których opiekunem był p. Rafał Domagała. Po zaciętej walce, nasi uczniowie zajęli 3 miejsce, przegrywając jedynie 6 sekundami z ILO i 3 sekundami z Z.S. nr 1. To duży sukces dla szkoły!!! I
mimo tych 6 sekund, jesteśmy dumni z postawy i zaangażowania naszej sztafety!!!

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Koszykówce Chłopców

27 lutego 2017 roku, w Gimnazjum nr 1 w Wieluniu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego
w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po zaciekłej walce w meczu finałowym
który przyniósł mnóstwo wrażeń i emocji, przegrała tylko 4 punktami z reprezentacją I LO

w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych chłopców

W dniu 28.11.2016 r. odbył się półfinał Mistrzostw Województwa Łódzkiego w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych chłopcó. Reprezentacja naszej szkoły, po pokonaniu w grupie drużyn z Łasku - Kolumny i Zduńskiej Woli, w finale spotkała się z reprezentacją I LO.
I połowa meczu zakończyła się remisem 9 : 9, druga 14 : 14. O zwycięstwie miała zadecydować dogrywka 2x 5 min. Po zaciętej walce i po dogrywce  zwyciężyła 21 : 18!

MAMY AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO!!!

Finał wojewódzki będzie rozegrany 7 grudnia 2016 r. w Piotrkowie Trybunalskim.

w Piłce Ręcznej Chłopców

W dniu 16.11.2016 r. nasza szkolna reprezentacja w piłce ręcznej chłopców zajęła II  miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wieluńskiego szkół ponadgimazjalnych. Po zaciętej walce ulegliśmy tylko drużynie z I LO, ale uzyskaliśmy awans do półfinału wojewódzkiego. Reprezentacja, pod opieką pana Roberta Parnowskiego, wystąpiła w następującym składzie :

Cieślak Marcin
Kamyszek Krystian
Orzełek Michał

Gratulujemy!

BIEG ULICZNY W SIERADZU

W niedzielę, 30 października 2016 roku, po raz 56. odbył się bieg ulicami Sieradza, jeden z najstarszych biegów ulicznych w Polsce.

W zawodach uczestniczyło ponad 600 zawodników, w których nie zabrakło również reprezentantów Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu: Michała Bejma z kl. 4 Ts i Damiana Skupińskiego z kl.2 Ts.

Zawodnicy biegu głównego mieli do pokonania 10 kilometrów. Była to wymagająca trasa z mocnymi podbiegami, a dodatkowym utrudnieniem był bardzo silny wiatr. Wśród czołówki uczestników, którzy na mecie zameldowali się jako pierwsi, znalazł się Michał Bejm z czasem 35,16, zajmując 8. miejsce w kategorii open, tylko 3,5 minuty za Arturem Kozłowskim – aktualnym Mistrzem Polski w maratonie oraz uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jednocześnie Michał Bejm stanął na drugim miejscu podium w swojej kategorii wiekowej. Damian Skupiński zajął 11. miejsce w swojej kategorii wiekowej, z czasem 43,19.
Tuż przed biegiem głównym odbył się bieg na dystansie 2000 metrów, w którym nie mogło zabraknąć również Damiana Skupińskiego, który zajął 9. pozycję, rozgrzewając się do biegu głównego.

Gratulacje za walkę i wspaniałe wyniki dla naszych najlepszych, szkolnych lekkoatletów!!!

Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 22.09.2016r, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których uczestniczyli uczniowie wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Pięciu najlepszych zawodników, awansowało do poziomu wojewódzkiego. Spośród 121 uczestników, startujących na dystansie 1500m, poza zasięgiem, okazał się uczeń naszej szkoły - Michał Bejm (kl. 4s T)zdobywając złoty medal dla szkoły. Na wielkie gratulacje zasługuje również kolejny uczeń naszej szkoły - Przemysław Graliński (3mm ZSZ), który zajął 4 pozycję, oraz Damian Skupiński (2sT)- 6 miejsce, i to on, wspólnie z Michałem, już 28.09.2016r  będą reprezentować Zespół Szkół nr 2, im. Jana Długosza w Wieluniu, na Wojewódzkich Mistrzostwach w Indywidualnych biegach Przełajowych w Uniejowie.
W generalnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego, uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce, ze stratą jedynie 3pkt do pierwszego miejsca. Natomiast dziewczęta, po równie bardzo zaciętej rywalizacji na dystansie 1000m, uplasowały się na 5 miejscu w powiecie.
Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Liga Lekkoatletyczna 2016

3 października 2016r, uczniowie naszej szkoły rywalizowali na stadionie lekkoatletycznym w Zduńskiej Woli, z wieluńskimi szkołami, o Mistrzostwo Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej. W strugach deszczu i przy niskiej temperaturze, nasi zawodnicy dzielnie walczyli o miejsca i wysoką punktację w każdej konkurencji. Mimo trudnych warunków (śliskiego tartanu, mokrego piachu i kuli) nasza drużyna stanęła na wysokości zadania, zdobywając wicemistrzostwo powiatu, przegrywając jedynie 1pkt (1030) z I Liceum Ogólnokształcącym (1031). To najlepszy wynik od kilkunastu lat, za co należą się wielkie gratulacje!!!