WIECZÓR POEZJI „Po drugiej stronie powiek”
LAUREACI Olimpiady Wiedzy Informatycznej 2017
Targi Edukacyjne 09.02.2017 r.
Szkolny turniej GIER CS i KONSOLA FIFA 13.01.2017r.
Mikołaj w Zespole Szkół nr 2
Turniej Tenisa Stołowego o "PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 "
Uczestnicy i Laureaci Szkolnego Etapu Konkursu "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”
Awans Szkolnej Drużyny Piłki Ręcznej do Finału Wojewódzkiego
Gala Kreatywna Klasa Dziennika Łódzkiego
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LAUREACI KONKURSU PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LAUREACI KONKURSU POEZJI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ
POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY O ,,Złote Pióro Starosty Wieluńskiego”
Wycieczka była nagrodą dla uczniów o bardzo dobrej frekwencji.
Wycieczka Klasy I TT do OPOLA
Wymiana Ochtrup 2016 8-15.10.2016
Dzień Edukacji Narodowej 2016
Wycieczka klasy patronackiej Wielton S.A. targach IAA Hannower 2016r.
Narodowe Czytanie
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

Profesjonaliści z certyfikatem w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

8 lutego 2014 roku przeprowadzony został w naszej placówce egzamin z umiejętności projektowania, wizualizacji oraz  animacji  grafiki trójwymiarowej w  3dsMAX. Pozytywny wynik egzaminu oznaczał uzyskanie ogólnoeuropejskiego certyfikatu: „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2014. ”  Na 20 osobową grupę uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, egzamin zdało 12 osób! Na uwagę zasługuje fakt, iż egzamin ten odbywał się wyłącznie w języku angielskim. W całej Polsce certyfikat  „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2013. ”  w roku ubiegłym zdobyły 32 osoby, natomiast na dzień dzisiejszy „Autodesk Certified Professional 3dsMAx 2014. ” posiada 17 osób w Polsce, z czego 12 to uczniowie naszej szkoły. Lista osób z certyfikatem dostępna jest na stronie:  https://autodesk.starttest.com  po wybraniu opcji: „Wyszukiwanie profesjonalistów z certyfikatem”.
Egzamin poprzedzony był ciężką pracą i serią dwóch szkoleń prowadzonych przez trenerów – profesjonalistów z firmy ABCAD z Warszawy. Prowadzone były one w miłej i sprzyjającej nauce atmosferze.  Pierwszy etap szkolenia odbył  się w czerwcu i lipcu 2013r, natomiast etap drugi przeprowadzony został w dniach od 27 do 31 stycznia 2014 r. oraz od 3 do 7 lutego 2014r.  Młodzież pracowała w dwóch 10 osobowych grupach, których opiekunem w ramach projektu „Na wysokich obcasach i w krawatach. Edukacja z nowoczesnymi technologiami.” jest mgr inż. Katarzyna Kaczmarek.

   
   

Szkolenie I poziom Adobe Photoshop

W dn. 20-24.01.2014r. oraz 27-31.01. 2014r.odbyło się szkolenie I poziom Adobe Photoshop  prowadzone przez trenerów autoryzowanej firmy. Szkolenie obejmowało cykl 40 godzin zajęć związanych z oprogramowaniem graficznym firmy Adobe i skierowane było do uczestników kółek „Artysta fotograf” oraz „Fotograf”.

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy nauczyli się praktycznej obsługi programu Adobe Photoshop. Potrafią m.in. wykonać podstawową obróbkę zdjęć, fotoretusz, stworzyć własną grafikę łączącą obraz i tekst oraz nadać grafice pożądany charakter wykorzystując narzędzia malarskie i filtry.

Umiejętności z zakresu grafiki komputerowej doskonale sprzedają się na rynku pracy. 

Uczestnicy otrzymali dyplom ukończenia szkolenia z zakresu obsługi programu Photoshop CS6.

   
   

 

Szykaj

Free Joomla! template by L.THEME